Дизайн проект однокімнатної квартири

Дизайн проект однокімнатної квартири — заняття не для слабкодухих. Пояснюється це тим, що за наявності обмеженої кількості вільної площі на ній потрібно «умістити» пристойну кількість меблів та інших предметів побуту, які так необхідні у повсякденному житті. Найбільші труднощі в процесі облаштування своїх осель відчувають власники однокімнатних квартир невеликого розміру, наприклад, 30 квадратних метрів і менше. Тому, створюючи власний дизайнерський проект однокімнатної квартири 30 кв м, багато хто перебуває в якійсь прострації щодо того, яким чином зробити її максимально затишною і зручною для проживання.

Розмежування простору

Для початку варто вирішити, як правильно розмежувати простір. Так як кімната тільки одна, необхідно умовно розділити її на кілька основних частин або зон, несучих певні функціональні завдання: зона відпочинку, спальна, робоча зона і т.д. Часто при цьому проводиться об’єднання приміщень: кухні з основною кімнатою, ванни з туалетом. Цей прийом часто використовується при розробці дизайн проектів однокімнатної квартири 37 кв м.

Виконувати роль роздільника між зонами кухні та вітальні може барна стійка. У разі якщо демонтаж стіни неможливий в силу конструкційних особливостей квартири або власних уподобань, можна в стіні між цими приміщеннями можна вирізати арку або, розширивши отвір між кімнатами, оформити його за допомогою стелажа з підсвічуванням. Ці прийоми можна з успіхом використовувати, продумуючи дизайн проект однокімнатної квартири 40 кв м.

Ще однією важливою умовою грамотного облаштування житла малогабаритного типу є використання «правильної» кольорової гами, що складається, переважно, з ніжних, світлих, пастельних відтінків, злегка розбавлених більш соковитими, яскравими акцентами.

Підбираючи для себе проект однокімнатної квартири, варто враховувати, що занадто насичені кольори, а також великі, строкаті, складні принти та малюнки в ній будуть виглядати занадто грубо і «ваговито». Меблі також варто підбирати, враховуючи особливості облаштування простору. Через обмеженість вільного простору їх має бути зовсім небагато. Причому, це варто мати на увазі і при розробці дизайн проекту однокімнатної квартири 45 кв м, площу якої можна назвати цілком достатньою для того, щоб облаштувати її з великим смаком.

Для приміщень такого типу добре використовувати стелажні конструкції або розкладні журнальні столики, які при необхідності виконують роль обіднього столу і т.ін. Шафи в однокімнатних квартирах краще використовувати по мінімуму. Кращий варіант — поєднання шафи і спального місця, що дозволяє економити простір і максимально реалізувати практичні потреби власника даного житла.

Способи обробки

Велика кількість сучасних оздоблювальних матеріалів дозволяє зробити дизайн проект однокімнатної квартири 33 кв м по-справжньому оригінальним і виразним. Використовуючи різні фактури, кольори і матеріали можна підкреслити особливість кожної зони, зберігши загальне стилістичне рішення всього житла в цілому.

Варто стежити за тим, щоб всі використовувані варіанти обробки були пов’язані між собою і добре підходили один одному. Тобто всі складові: від штукатурки, шпалер і фарби до дверних ручок, стельових карнизів і плінтусів були виконані в єдиному стилі.

Таким чином, реалізуючи на практиці дизайн проект однокімнатної квартири 34 кв м, краще попередньо зробити необхідні начерки на папері, зробивши розрахунок необхідної кількості матеріалів і «затвердивши» для себе їх асортиментний склад.

Хорошу службу при облаштуванні малогабаритних квартир можуть послужити так звані, мобільні перегородки, виконані з різних матеріалів (ДСП, гіпсокартону) і оброблені відповідним чином.

Дані ідеї добре впишуться і в дизайн проект однокімнатної квартири 42 кв м. Зокрема, дуже ефектно виглядатимуть в інтер’єрі такої квартири перегородки трансформери, облицьовані дзеркальними плитами. Таке рішення не тільки зробить квартиру більш стильною і ефектною, але і візуально розширить її простір.

Чимало потрудитися доведеться в разі, якщо вам належить втілити в життя дизайн проект однокімнатної квартири П44Т, особливістю якої є наявність еркера. У даному випадку варто замаскувати наявні конструктивні «огріхи» шляхом відомих технічних прийомів: використовуючи світло, колір і фактуру різного виду. У кухні основний акцент краще зробити на обідній стіл, з розміщенням робочих поверхонь уздовж стін приміщення. Таке планування також добре впишеться в дизайн проект однокімнатної квартири 46 кв м і більше.

Підбір меблів і предметів декору

Враховуючи обмеженість вільного простору, меблі для квартири, що складається з єдиної кімнати, варто підбирати «з толком», в першу чергу, звертаючи увагу на її практичність і функціональність. Дизайн проект однокімнатної квартири 36 кв м неможливо собі уявити без вбудованих меблів, що відрізняються гарною місткістю, але не захаращують при цьому простір. Або предметів-трансформерів, здатних одночасно виконувати декілька функцій.

У деяких випадках, створюючи дизайн проект однокімнатної квартири, доводиться використовувати меблі, створені на замовлення, які максимально відповідають особливостям приміщень подібного типу. Крім того, в процесі ремонту такої квартири може виникнути проблема з облаштуванням ванної кімнати. У такій ситуації місце ванни цілком може зайняти більш компактна душова кабіна.

Досить поширеним вирішенням проблеми обмеженого простору є дизайн проект однокімнатної квартири студії, в якому присутній мінімум стін і меблів. Дуже важливо в даному випадку грамотно розмістити джерела світла, які можуть візуально змінити кімнату в кращу сторону. Також тут добре виглядають дзеркала, а також оригінальні ідеї зонування простору у вигляді подіумів, незвичайних стельових конструкцій і т.д.

Таким чином, розробляючи дизайн проект однокімнатної квартири 50 кв м, або обдумуючи, як облаштувати площу менших розмірів, варто знати міру, адже вийшов інтер’єр повинен враховувати інтереси і смаки всіх домочадців і бути досить практичним і функціональним.