Ентерококи у чоловіків – симптоми і лікування інфекції

Серед різноманіття бактерій, які можуть бути як корисними, так і хвороботворними, варто виділити особливий вид — умовно-патогенні мікроорганізми. Ці мікроби благополучно живуть в організмі людини і навіть приносять користь, допомагаючи процесу травлення, але тільки до того моменту, поки імунітет контролює їх чисельність. Як тільки відбувається імунний стресс і захисні сили організму слабшають, ці паразити починають посилено розмножуватися, викликаючи запальний процес і завдаючи серйозної шкоди здоров’ю.

До найвідоміших представників умовно-патогенних мікроорганізмів відносяться мікроби enterococcus faecalis або попросту фекальний ентерокок. Особливо часто ці бактерії докучають чоловікам, провокуючи у них запальні процеси в сечостатевій системі. Чому це відбувається і як вилікувати ентерокок у чоловіків, розповімо в цьому матеріалі.

Причини хвороб, викликаних ентерококами

Ентерококи у великій кількості мешкають на слизовій рота, в шлунку і сечостатевій системі чоловіків. Тривалий час ці мікроби не дають знати про себе, так як їх чисельність стримується високим імунітетом. Але якщо стан захисних сил порушується перенесеною операцією, застудою, сильним авітамінозом, цукровим діабетом і рядом інших захворювань, кількість цих паразитів різко зростає, що починає становити серйозну загрозу для організму. Крім того, чисельність ентерококів різко підвищується після курсу лікування антибіотиками, до яких ці мікроорганізми дуже стійкі.

У чоловічому організмі фекальний ентерокок може вразити кишечник або шлунок, але найчастіше провокує захворювання сечостатевої сфери: пієлонефрит, цистит, уретрит, простатит та інші небезпечні захворювання.

Симптоми інфекцій, викликаних ентерококами

Як правило, на початковому етапі запалення фекальний ентерокок ніяк себе не проявляє. Проте з часом запалення набуває вираженого характеру, що стає помітно за наступними неприємним ознаками:

  • часті позиви до сечовипускання;
  • різкі болі в паху або області уретри;
  • труднощі з сечовипусканням;
  • зміна кольору сечі;
  • больові відчуття при дефекації;
  • виражені проблеми з ерекцією і еякуляцією;
  • зниження потенції та сексуального бажання;
  • стертий оргазм;
  • постійна слабкість, млявість і швидка стомлюваність.

Методи діагностики

Кожен з цих симптомів повинен змусити чоловіка звернутися до лікаря-уролога, який проведе бактеріурію свіжої сечі, а також зробить посів на мікрофлору шляхом взяття біологічних рідин з уретри і простати. Якщо діагностика підтвердить перевищення кількості ентерококів в організмі, фахівець призначить адекватне лікування і фізіотерапевтичні процедури для зміцнення імунітету і поліпшення загального здоров’я.

Лікування інфекцій, викликаних ентерококами

Потрібно відзначити, що фекальний ентерокок є одним з найбільш життєздатних мікроорганізмів. Він проявляє стійкість не тільки до антибактеріальних засобів, але також до серйозних перепадів температур і тривалої відсутності кисню.

Враховуючи, що фекальний ентерокок несприйнятливий до антибіотиків тетрациклінового ряду, для боротьби з ним лікарі застосовують тривале лікування бактеріофагами. Крім того, боротьба з інфекцією, яку викликав ентерокок у чоловіків, полягає у застосуванні свічок, гелів і мазей, що нормалізують мікрофлору кишечника і прискорюють загоєння тканин та слизових оболонок органів сечостатевої системи. У разі простатиту, викликаного ентерококами, пацієнту рекомендовано пройти курс масажу простати для поліпшення кровотоку.

Не варто забувати і про імунітет, як про надійний захист від ураження фекальним ентерококом. Для зміцнення захисних сил організму необхідно приймати вітамінно-мінеральні комплекси, займатися лікувальною фізкультурою і переглянути власне харчування.