Гепатопротектори в лікуванні захворювань печінки

Лікувати захворювання печінки буває дуже складно. В обов’язковому порядку слід приймати гепатопротектори, а також відмовитися від вживання спиртного і почати дотримуватися дієти.

Що собою являють гепатопротектори?

Гепатопротектори — це назва групи препаратів, які мають позитивний вплив на функцію печінки. Вони захищають цей орган від несприятливого впливу екзогенних і ендогенних факторів, а також сприяють регенерації тканин печінки. З цієї причини гепатопротектори в лікуванні захворювань печінки відіграють ключову роль.

Сьогодні лікарі досить неоднозначно ставляться до гепатопротекторам. Навіть знаходяться такі фахівці, які не використовують їх у своїй практиці, оскільки впевнені в тому, що вони не ефективні. Але це зовсім не так. Більшість лікарів активно використовують в лікуванні захворювань печінки гепатопротектори.

 

Гепатопротектори — це препарати тваринного і рослинного походження. Але самостійно собі їх призначити і почати приймати не рекомендується, навіть не дивлячись на їх натуральність. В лікуванні захворювань печінки дуже важливо грамотно призначити схему прийому даних препаратів. Тільки тоді лікування принесе результат. Ще одна причина, по якій не варто самостійно купувати гепатопротектори — під їх виглядом часто випускають Бади (біологічно активні добавки). Це не ліки. Відповідно, печінка вони не вилікує. Все це говорить про те, що приймати гепатопротектори дозволено тільки за призначенням лікаря.

 

Групи гепатопротекторів

Гепатопротектори на основі силімарину

Ця група препаратів має антифибротическим ефектом. Був проведений ряд досліджень, які показали, що при прийомі цієї групи гепатопротекторів спостерігається уповільнення швидкості фіброзного переродження всіх тканин печінки. Такий ефект виникає через підвищення кліренсу вільних радикалів. Також під дією активного речовини силімарину сповільнюється синтез колагену. Гепатопротектори на основі силімарину використовують у лікуванні токсичних захворювань печінки.

 

Есенціальні фосфоліпіди

Дані гепатопротектори використовують при алкогольних ураженнях печінки. Також їх призначають при невирусном гепатиті. При вірусних гепатитах ефективність есенціальних фосфоліпідів ще поки не доведена.

 

Гепатопротектори з урсодезоксихолевою кислотою

Урсодезоксихолева кислота — це речовина, яку відносять до гідрофільних жовчним кислотам. Вона має дуже сильну гепатопротекторною і антихолестатической активністю. Але механізм дії цієї речовини ще досконально не вивчений. Відомо тільки те, що УДХК здатна значно знижувати рівень холестерину в жовчі. Гепатопротектори з УДХК найбільш часто застосовують при наявності захворювань, які супроводжуються запечінковими холестазом, а також при наявності жовчних каменів.

 

Гепатопротектори з адеметионином

Адеметионон — це натуральна природна речовина, яка в організмі людини синтезується з метіоніну і аденозину. Цю групу гепатопротекторів застосовують при алкогольної хвороби печінки. Адеметионин здатний знижувати рівень гамма-глутамілтранспептидази, білірубіну, аланінамінотрансферази. Є навіть дані, які свідчать про те, що це активна речовина здатне підвищувати виживання людей, у яких алкогольний цироз. Даний гепатопротектор активно використовують при різних холестических захворюваннях печінки.

 

Принцип роботи гепатопротекторів

Печінка може нормально функціонувати тільки в тому випадку, якщо всі гепатоцити не будуть пошкоджені. Гепатоцити — це печінкові клітини. Якщо ж мембрани даних клітин будуть засмічуватися, то печінка вже не зможе належним чином виконувати свою головну функцію — очищати кров від токсинів.

Гепатопротектори ж здатні прискорити всі обмінні процеси, які відбуваються в клітинах печінки. Цим вони допомагають людському організму набагато швидше усувати отруйні сполуки. Але крім цього гепатопротектори позитивно впливають на антиокислювальну захист печінки. Якщо говорити просто, то ці препарати поліпшують біохімічні показники печінки, а також позитивно впливають на стан людини при захворюваннях печінки.