Гнійне запалення пальця у людини

Гнійне запалення пальця у людини в медицині називають панарицій. Запалення виникає в м’яких тканинах, а також у кісткових. Часто панарицій виникає з-за задирок, мікротравм, а також з-за неправильно проведеного манікюру.

Види панарицію (в залежності від локалізації):

1. Суглобовий;

2. Кістковий;

3. Шкірний;

4. Піднігтьового;

5. Підшкірний;

6. Сухожильний.

 

Причини виникнення

Основна причина виникнення гнійного запалення пальця у людини — бактерії кокової флори. Найчастіше збудником панарицію є золотистий стафілокок. Рідше — ентерокок, стрептокок, протей, синьогнійна паличка.

Інфекційне зараження пальця відбувається тільки після того, як сталася якась травма. Наприклад, подряпина, укол, задирки. Іноді бактерії проникають у тканини пальця при микроповреждениях, які були нанесені при манікюр або педикюр.

Гнійне запалення пальця буде протікати набагато швидше і в більш важкій формі при наявності сприяючих факторів у людини. До них відносять:

1. Нестача вітамінів;

2. Імунодефіцит;

3. Різні гормональні порушення;

4. Порушення кровопостачання кистей і стоп.

 

Симптоматика

Клінічна картина панариціїв буде відрізнятися в залежності від локалізації захворювання. Наприклад, найбільш легко у людини протікає гнійне запалення пальця, яке вражає лише його шкіру. Таке запалення являє собою міхур, всередині якого знаходиться гнійний вміст. Даний вид панарицію найбільш часто локалізується на кінцевих фалангах пальців. Людина починає відчувати розпирання і біль в місці ураження.

Підшкірне гнійне запалення пальця характеризується тим, що уражена фаланга пальця сильно потовщується і червоніє. Як правило, рухи пальця стають обмеженими і навіть практично неможливими, так як у людини буде виникати пульсуючий біль.

Найбільш важко протікає сухожильну, кісткове і суглобне гнійне ураження пальця. У людини будуть виникати дуже сильні болі, які носять пульсуючий характер. Почервоніння і набряклість, як правило, поширюються на всю стопу або кисть. При зазначених формах панарицію гнійний процес, що протікає надзвичайно швидко і може поширюватися до передпліччя або гомілки.

 

Лікування

Досі основним методом лікування панарицію є хірургічна операція. Суть операції полягає в тому, що у людини січуть уражену ділянку шкіри, а потім проводять дренування. Дана операція проводиться під місцевою анестезією. Винятком є тільки шкірне гнійне запалення пальця. Відсікають відшарувалася епідерміс без анестезії з тієї простої причини, що така операція повністю безболісна.

Якщо у людини підшкірне та шкірне гнійне запалення пальця знаходиться тільки на початковій стадії, то його можна усунути з допомогою консервативного лікування. Тільки при цьому дуже важливою умовою є забезпечення кисті або стопі повний спокій. Лікарі радять робити теплі ванни з додаванням гіпертонічного розчину натрію хлориду. Крім цього слід робити електрофорез, УВЧ, лікування ультразвуком. З медикаментів радять застосовувати місцево протизапальні та антибактеріальні препарати. Вони показані для того, щоб швидше розкрити запальний осередок, а також не допустити зараження бактеріями сусідніх ділянок шкіри.