Лікування анальної тріщини у людини

Є такі захворювання, про яких люди не надто охоче розповідають навіть лікарям. До таких захворювань відноситься і анальна тріщина. Це дефект або розрив шкіри навколо анального отвору. Як правило, він викликає сильний біль і кровотеча. Анальна тріщина може сильно ускладнити життя і стати причиною постійного дискомфорту. З цієї причини не варто відкладати лікування анальної тріщини у людини. Чим раніше буде призначено грамотне лікування, тим краще буде результат.

Симптоматика

1. Спазм анального сфінктера;

2. Сильний біль під час дефекації;

3. Яскраво-червона кров в калі;

4. Печіння в ділянці ануса.

Звичайно, всі зазначені симптоми можуть бути ознаками геморою. І якщо людина відчуває подібне, то йому відразу необхідно піти на прийом до лікаря.

 

Причини виникнення

Перед тим, як починати лікування анальної тріщини, необхідно розібратися, що ж викликає її появу у людини. До основних причин виникнення тещині відносять:

1. Гострий або хронічний геморой;

2. Сильна діарея, що супроводжується запаленням слизової оболонки анального каналу;

3. Механічне пошкодження слизової оболонки анального каналу. Як правило, це відбувається під час запорів. Канал травмується сухими каловими масами;

4. Механічний вплив на слизову оболонку під час пологової діяльності у жінок;

5. Постійне підняття тягарів;

6. Сидячий спосіб життя;

7. Неправильно харчування.

Анальна тріщина буває двох видів: гостра і хронічна. Лікування гострої анальної тріщини зазвичай проводиться за допомогою нехірургічних методів. Якщо ж у людини є хронічна анальна тріщина, то йому, швидше за все, потрібно буде призначено хірургічні методи лікування.

 

Лікування

Нехірургічні методи лікування анальної тріщини

1. Необхідно нормалізувати свій стілець. А для цього людині доведеться переглянути свій раціон харчування і додати в нього клітковину. Але крім цього існує велика кількість натуральних продуктів, які допоможуть розм’якшити кал. Це значно полегшить процес дефекації. До таких продуктів відносять курагу, буряк, ківі, банани, інжир і чорнослив. Виключіть вживання смажені і гострі страви, а також алкогольні напої. Пийте більше рідини. Вода — це саме той елемент, який допомагає каловим масам просуватися по кишечнику. Також вона робить процес дефекації набагато легше.

2. Сидячі ванночки. Їх проводять протягом 20 хвилин. Така процедура допомагає розслабити м’язи анального сфінктера.

3. Лікарські препарати. З метою лікування анальної тріщини використовують свічки, мазі, таблетки, а також спеціальні ін’єкції, які роблять безпосередньо в сфінктер. Вони допомагають швидко зняти спазм.

Якщо ж анальна тріщина протягом місяця не пройшла, то вона з гострою перетворилася в хронічну. Це говорить про те, що, можливо, в місці пошкодження присутній інфекційний процес. Необхідно якомога швидше відвідати проктолога.

 

Хірургічний метод лікування анальної тріщини

Якщо анальна тріщина не пройшла після застосування нехірургічних методів лікування, то тоді використовують хірургічний метод — висічення. Суть операції полягає в тому, що в області освіти тріщини видаляють всі рубцеві тканини. У деяких випадках хірургічне лікування анальної тріщини проводиться разом з сфінктеротомією — це часткове висічення м’язів анального сфінктера у людини. Це допомагає розслабити його м’язи, вгамувати біль, а також прискорити процес загоєння. Рану після висічення не зашивають, так як вона загоюється сама протягом 14 днів.

Звичайно, анальна тріщина — це вкрай делікатне і «незручне» захворювання, яке може значно погіршити якість життя будь-якої людини. І з цієї причини потрібно вчасно позбавлятися від неї, щоб не знадобилося хірургічне лікування.