Лікування анемії у дорослої людини

У кожного кров людини складається з клітин лейкоцити, еритроцити і тромбоцити. Кров людини має червоний колір завдяки пігменту, який знаходиться в еритроцитах. Еритроцити виконують важливу функцію в організмі людини, в їх складі є гемоглобін і вони відповідають за своєчасну транспортування всіх поживних речовин, в тому числі і кисню до всіх тканин організму. Якщо у людини знижується кількість еритроцитів та знижується рівень гемоглобіну, розвивається недокрів’я або анемія. Лікування анемії у дорослої людини повинно проводитися після постановки діагнозу на основі аналізів крові.

Симптоми

Анемія володіє характерними симптомами, побачити які може практично будь-який фахівець, йому буде достатньо провести візуальний огляд людини. На розвиток цього захворювання вказують блідий колір шкірного покриву, в тому числі повік, губ та слизової оболонки ротової порожнини. Крім того при анемії людина швидко втомлюється навіть при невеликих фізичних навантаженнях, з’являється задишка, погане самопочуття і знижується працездатність. Важливо розуміти, що самостійно вилікувати це захворювання неможливо, тому необхідно звертатися за допомогою до фахівців при лікуванні анемії у дорослої людини.

 

Види

Існують різні види недокрів’я, які називаються одним терміном — анемія. Внаслідок цього і причини розвитку хвороби будуть досить різноманітними. Найбільш поширена залізодефіцитна анемія, вона розвивається від нестачі заліза в організмі людини. Перніціозна анемія розвивається внаслідок нестачі в організмі фолієвої кислоти або вітамінів В12, В9. Апластична анемія розвивається внаслідок опромінення організму радіацією, призупиняється відтворення кров’яних клітин. Лікарська анемії це реакція організму дорослої людини на певні лікарські препарати, наприклад, протималярійні або сульфаніламіди.

Часто людина може страждати недокрів’ям все своє життя через вроджену анемію, яка передалася розуму у спадок. Тут слід виділити декілька варіантів анемії це сфероцитарная гемолітична анемія, при якій еритроцити замість своєї нормальної форми мають круглу, а при серповидноклітинної гемолітичної анемії стає серповидним. І нарешті, самий поширений вид анемії пов’язаний з великою втратою крові. Людина може втратити багато крові через тривалий кровотеча з носа, у жінок тривала менструація, через відкриту рану, тріщину в прямій кишці, виразку дванадцятипалої кишки і шлунка, ерозивний гастрит і геморой.

 

Препарати і дієта

Беручи до уваги вище написану інформацію можна зрозуміти, що стратегія лікування буде прямо залежати від виду анемії діагностованою фахівцем. Для цього людині потрібно здати аналіз крові, який і розповість про наявність певного виду недокрів’я і це дасть можливість лікарю підібрати правильний курс лікування. Наприклад, при лікуванні залізодефіцитної анемії людині протягом півроку необхідно буде приймати препарати заліза (головним чином двовалентного). У більш складних випадках цей препарат можна вводити внутрішньовенно. Крім того пацієнту призначається спеціальна дієта, заснована на продуктах багатими на мікроелемент залізо, наприклад, гранати, яблука, гречка та квасоля і т. д.

Якщо розвинулася анемія внаслідок нестачі певних вітамінів, наприклад, В12 (це результат дисбактеріозу), то людині призначать кисломолочну дієту, пропишуть прийом вітаміну В12 і кобаламін. Лікування недокрів’я викликаного нестачею фолієвої кислоти, пов’язаний з вживанням в їжу круп, бобових культур і природно фолієвої кислоти в таблетках.

Глюкокортикостероїди допомагають в лікуванні гемолітичної анемії. Однак при наявності тяжкої форми анемії, особливо вродженою, потрібно спленектомія, тобто видалення селезінки. Ознаки апластичної анемії часто проявляються у дорослого населення працездатного віку, які зазнали радіаційного опромінення. Тут знадобиться пересадка кісткового мозку.

 

Якщо недокрів’я з’явилося в результаті великої крововтрати, то першим кроком у лікуванні слід усунення причини втрати. Наприклад, якщо у людини сталося геморагічне кровотеча, то можуть застосовувати антитимоцитарный глобулін або циклоспорин. Якщо у людини була внутрішня кровотеча, наприклад, в шлунково-кишковому тракті часто призначають ФГСД (фіброгастродуоденоскопію). Так фахівці зможуть обстежувати стан органів: шлунку, стравоходу, дванадцятипалої кишки. Використовуючи ендоскоп, хірурги припікають рани, які кровоточать.

На закінчення теми про лікування анемії у дорослої людини важливо сказати, що при такому захворюванні як недокрів’я всі терапевтичні заходи займуть багато часу. Іноді тривалість лікування цього захворювання може затягнутися на рік, після чого слід обов’язкове повторне профілактичне обстеження. Якщо анемія має вроджений характер, то людина буде лікуватися все життя. Пам’ятайте, що після проходження повного курсу, пацієнту слід постійно бути під наглядом фахівця.