Лікування захворювань за допомогою гіпнозу

Гіпнотерапія відноситься до методів психологічного лікування. У давні часи жерці Греції, Стародавнього Єгипту і Шумеру вміли занурювати людей в гіпнотичний стан. Це було, свого роду, божественне вміння. А науково розвиватися гіпноз почав лише з середини 19 століття. І все завдяки старанням відомого англійського лікаря — Джеймса Бреда. Саме він ввів в ужиток термін «гіпноз». Але в сучасному світі лікування захворювань за допомогою гіпнозу стає все більш популярним.

Гіпноз — що це таке?

Гіпноз — це метод психологічного впливу, що дозволяє відкрити доступ до глибинних ресурсів несвідомого. Його потенціал можна використовувати для поповнення ресурсів здоров’я, емоційних режимів і фізичної сили.

За допомогою гіпнозу можливо провести корекцію багатьох сфер свідомості особистості, запустити механізм, який допоможе перемогти стреси і хвороби, розкрити творчий потенціал і навіть активізувати ще не розкриті можливості людського розуму. З цієї причини лікування деяких захворювань не обходиться без застосування гіпнотерапії.

 

Гіпноз — це досить своєрідний процес. Під час процедури відбувається і розслаблення, і концентрація. Стан людини наближається до стану сну. Але при цьому він може підтримувати контакт з гипнотерапевтом. Основа гіпнотерапії — звуження свідомості і ослаблення певних функцій людського організму.

Необхідно відзначити, що гіпноз є дуже тонким інструментом. Багато лікарі порівнюють його зі скальпелем хірурга. І щоб якомога краще розібратися у цьому процесі, необхідно вивчити види гіпнозу.

 

Види гіпнозу

Лікування захворювань проводитися за допомогою двох видів гіпнозу — директивного, еріксонівського і трансбегляйтунга.

 

Директивний гіпноз

Під час сеансу гіпнотерапевт робить чіткі навіювання пацієнту в авторитарній формі. З боку це виглядає як накази. Багато фахівців призводять до гіпнозу метафору «ключ і замок». Підсвідомість пацієнта — замок, вплив гіпнотерапевта — ключ. Якщо застосувати дану метафору до директивного гіпнозу, то відразу можна знайти дін великий недолік. В даному випадку гіпнотерапевт використовує не ключ, а відмичку. І вона не відкриває замок, а зламує його. З цієї причини даний метод називають дуже жорстким. І якщо його буде застосовувати не фахівець, то він може навіть завдати пацієнту серйозної шкоди. Наведемо простий приклад. Гіпнотерапевт, використовуючи директивний гіпноз, намагається вселити пацієнтові відразу до алкоголю, а також встановити заборону на його вживання. Але даний пацієнт раніше з допомогою алкоголю знімав стрес і розслаблявся. А з-за впливу гіпнозу він втратить цей його спосіб розслабитися. Як наслідок, він стане беззахисним перед стресом, так як у нього не буде способи прибрати напруженість. А все це сталося тому, що гіпнотерапевт працював не з причиною захворювання, а тільки з його симптомами. Як наслідок, у пацієнта може розвинутися сильна депресія і навіть суїцидальна настрій. Директивний гіпноз буде ефективним тільки в тому випадку, якщо гіпнотерапевт занурить свого пацієнта в глибокий транс.

 

Еріксонівський гіпноз

Засновником даного виду є Мілтон Еріксон. У даному методі неприсутні т накази, а рівень трансу не грає ніякої ролі. З допомогою спеціальних прийомів гіпнотерапевт змушує підсвідомість людини розмовляти з ним за допомогою метафор, картинок і різних образів. Даний метод гіпнозу був розроблений експериментально. Еріксон до кожного пацієнта добирав свою відмичку. І незабаром він зміг досягти дуже великих успіхів. Особливість даного методу полягає в тому, що гіпнотерапевт обов’язково повинен повністю контролювати свідомість пацієнта, який протягом сеансу повністю залишається у владі спеціаліста. Тільки в такому випадку навіювання будуть працювати.

 

Трансбегляйтунг

Суть даного методу полягає в тому, що пацієнта занурюють в транс, але при цьому постійно контролюють його свідомість. Можна сказати, що гіпнотерапевт «супроводжує» свого підопічного по світу трансу, а також допомагає йому підбирати ключі до проблеми. В даному випадку гіпнотерапевт є провідником. Найбільша гідність трансбегляйтунга в тому, що пацієнт не втрачає контроль над ситуацією і всі рішення приймає виключно самостійно. Цей метод самий безпечний і м’який.

 

Протипоказання для застосування гіпнотерапії

Як і у будь-якого терапевтичного методу у гіпнозу є свої протипоказання. Отже, гіпноз неприпустимо застосовувати в наступних випадках:

1. Складні захворювання ЦНС;

2. Епілепсія;

3. Вагітність;

4. Тромбози;

5. Психози;

6. Гострі соматичні стану пацієнта;

7. Слабоумство;

8. Інфаркт та інсульт;

9. Схильність до кровотеч.

 

За допомогою гіпнозу можна успішно провести лікування багатьох захворювань. Але це стане можливим тільки при грамотному підході до вирішення проблеми. Гіпнотерапія є чудовим психотерапевтичним методом, який в більшості випадків дає позитивні результати.