Метформін для схуднення

Метформін, або Глюкофаж, відносять до лікарських засобів класу бігуанідів. Його основне застосування — це лікування цукрового діабету ІІ типу у дорослих. Однак сьогодні його часто використовують в якості препарату для схуднення люди, які не страждають на діабет, але страждають надмірною вагою.

Що таке метформін?

Метформін усуває глюконеогенез в печінці людини, в результаті чого всмоктування глюкози шлунково-кишковим трактом значно знижується, також відбувається зниження концентрації холестерину в крові.

Особливість Глюкофажа полягає в тому, що він не дає організму людини трансформувати в жир накопичену енергію. Саме тому препарат так люблять використовувати спортсмени для зниження ваги.

Метформін має простий механізм дії:

  • прискорює окислення жирних кислот;
  • швидкість засвоювання вуглеводів шлунково-кишковим трактом значно знижується;
  • м’язові тканини краще споживають глюкозу;
  • інсулін виробляється в значно менших кількостях, і, відповідно, притупляється відчуття голоду;
  • знижує масу тіла.

Незважаючи на те, що багато хто використовує препарат для схуднення, перед застосуванням слід ознайомитися з інструкцією, а також побічними діями метформіну, оскільки у кожної людини різна чутливість і сприйнятливість організму.

Глюкофаж має безліч протипоказань, і в разі виникнення будь-яких наслідків дозу препарату необхідно знизити або ж припинити вживати його зовсім.

Застосування метформіну для схуднення

Перед тим як почати приймати метформін, необхідно засвоїти просте правило: він не спалює жири, а допомагає витрачати його замість м’язових тканин.

Саме тому в період застосування препарату слід виключити зі свого раціону продукти:

  • які містять велику кількість цукру (наприклад, цукерки, шоколад, солодкі сорти фруктів);
  • які містять велику кількість вуглеводів (картопля, білий рис, каші швидкого приготування).

При відсутності фізичних навантажень норма споживаних калорій не повинна перевищувати 1200 ккал.

У період застосування Глюкофажа найкраще робити упор на вживання в їжу гречки, сочевиці, бурого рису, овочів (за винятком моркви і буряка), а також м’яса, яке багате білком.

Зазвичай призначають по 500 мг метформіну двічі на день, однак, якщо цієї кількості недостатньо, як доповнення може бути призначено ще 500 мг. Максимальний період застосування препарату становить 22 дні.

Перерва між застосуванням метформіну має становити мінімум 1 місяць. Для поліпшення дії препарату краще застосовувати фізичні навантаження, які дозволять значно швидше позбутися зайвої ваги.

Відгуки лікарів і людей, що худнуть

Метформін є доповненням для дієти, щоб зробити її максимально ефективною. Однак без правильного харчування і фізичних навантажень від метформіну буде мало толку. Хоча відгуки лікарів про препарат відрізняються від відгуків тих, хто прагне схуднути.

Так, лікарі вважають, що вживати Метформін тим, хто не страждає на цукровий діабет, а просто бажає схуднути — небажано. Для того щоб схуднути, людині достатньо взяти себе в руки — а застосування метформіну — це вже крайній випадок.

Ті, хто худне, навпаки, відгукуються про препарат позитивно. Це стосується, так само як тих, хто худне, так і тих, хто страждає на цукровий діабет.

Однак, можна зустріти і негативні відгуки, які говорять про те, що Метформін має ряд побічних ефектів. Більшість незадоволених препаратом просто описують ті побічні ефекти, які розвинулися у них після або під час застосування Метформіну.