Одномоментна імплантація зубів в стоматологічній практиці

Всім відома проста істина, що набагато легше встановити контакт зі своїм співрозмовником, посміхнувшись йому. Адже саме щира посмішка розташовує до себе. Але що ж робити, якщо в зубному ряду утворився дефект, який сильно помітний при посмішці? У такому випадку варто вдатися до імплантації. Це найкращий і сучасний варіант лікування, який швидко усуне цю естетичну проблему. На сьогоднішній день саме одномоментна імплантація зубів в стоматологічній практиці користується найбільшим успіхом, оскільки має цілий ряд переваг порівняно з класичною.

 

Переваги одномоментної імплантації

Почати варто з того, що для того, щоб встановити імплантат на місце видаленого зуба, а потім одягнути на нього тимчасову коронку, потрібно всього одне відвідування стоматологічної клініки. Через деякий час тимчасову коронку замінюють на постійну. Це головна причина, через яку одномоментна імплантація користується такою популярністю у клієнтів. І зараз її починають все більш часто застосовувати в стоматологічній практиці.

 

Одномоментна імплантація — це вибір пацієнтів, які дуже цінують свій час. Наприклад, якщо пацієнт вибирає класичний спосіб імплантації, то з моменту встановлення імплантату до встановлення постійної коронки повинно пройти не менше 6 місяців. Не всі готові чекати такий тривалий проміжок часу. Класична операція з установки імплантату ділиться на кілька етапів. Спочатку в кістки щелепи створюється спеціальне поглиблення, в яке встановлюють титановий імплантат. Потім його закривають десною, і починається період приживлення. Якщо імплантат був встановлений на нижній щелепі, то цей період становить три місяці. Якщо ж на верхній, то 6 місяців. Якщо процес приживлення пройшов благополучно, то на імплантат встановлюють абатмент. Знімається відбиток і починається процес виготовлення коронки. У стоматологічній практиці застосовують два типи коронок — без металу і металокерамічні. У даному випадку краще вибрати металокерамічні. Вони будуть надійнішими. Весь процес виготовлення коронки займе близько двох тижнів. Якщо попередня примірка пройшла вдало, то коронку фіксують на постійний цемент. Класична імплантація — це процедура дуже тривала і виснажлива для пацієнта. З цієї причини і стали більш часто вдаватися до одномоментної імплантації.

 

Варто відзначити і те, що даний тип операції менш травматичний і пацієнт не відчуває дискомфорту від того, що результату доведеться чекати дуже довго.

Не дивлячись на те, що одномоментна імплантація — це сучасна і безпечна процедура, але й її проведення можуть перешкодити деякі обставини. Її не можна робити в тому випадку, якщо в тканинах зуба протікав запальний процес, які поступово перемістився до кістки щелепи. Мається на увазі гранульома або кіста. Якщо цю проблему не вирішити і відразу вдатися до одномоментної імплантації, то кісткова тканина навколо встановленого імплантату почне повільно розсмоктуватися. Як наслідок, імплантат просто відторгне. Імплантацію можна буде провести тільки після того, як стоматолог вилікує уражені тканини.

 

Показання до проведення одномоментної імплантації:

1. Зуб зруйнований настільки, що відновити його немає ніякої можливості;

2. Зуб зламаний під тканину ясен;

3. Відсутність зуба в зубному ряді.

 

Перед операцією пацієнта направляють на рентген і комп’ютерну томографію, так як хірургу необхідно буде оцінити обсяг і стан кістки пацієнта. Потім під анестезією видаляється зруйнований зуб, формується місце для установки імплантату, вставляється імплантат, зверху на нього ставлять абатмент і відразу тимчасову коронку.

 

Завжди слід пам’ятати, що одномоментна імплантація зубів — це дуже серйозна і складна процедура. З цієї причини необхідно ретельно вибирати клініку і лікаря-імплантолога. Особливу увагу варто звертати на його підхід до справи. Хороший лікар обов’язково буде планувати кожен етап майбутньої операції. Буде консультуватися зі стоматологом-ортопедом. Матиме чітке уявлення про те, яким буде кінцевий результат. Адже необхідно зробити так, щоб імплантат прослужив дуже довго.

Але в стоматологічній практиці бувають і такі випадки, що навіть при дотриманні всіх правил, імплантат відторгається. І буває, що хірург-імплантолог абсолютно в цьому не винен. Просто організм людини сприйнятий імплантат як чужорідне тіло і почав від нього позбавлятися. У такому разі отримують імплантат і ставлять його в той же отвір, що було зроблено раніше. Така операція називається реимплантация. Після неї імплантат приживається на 100%. Одномоментна імплантація також має високий відсоток приживлюваності імплантатів. Так що зовсім не варто хвилюватися. Процедура повністю безпечна, безболісна і протікає швидко.