Пресбіопія або погіршення зору з віком

Людське око — це один з найважливіших органів для нашого нормального існування. Крім важливості зору в повсякденному житті, система ока є однією з найбільш складних по будові в нашому організмі. Людина, яка має нормальний зір, може розгледіти предмети, які знаходяться на далекій і близькій відстані від його очей. Здатність однаково добре бачити на різних відстанях, обумовлена, здатність кришталика ока змінювати свою форму. Але, на жаль, з віком кришталик стає менш еластичним, що призводить до зниження його здатності змінювати свою форму і, як наслідок, погіршення зору.

Пресбіопія або погіршення зору з віком — це поступове погіршення зору на близькій відстані. Це природний процес загального старіння організму, який розвивається у людей після сорока років. Для більшості дане погіршення зору стає очевидним лише тоді, коли людині необхідно мати під рукою окуляри для читання або дрібної роботи.

 

Перші симптоми пресбіопії

Якщо Ви помітили, що при спробі розглянути близько розташовані предмети, у Вас виникли труднощі, Ви бачите їх розмитими або нечіткими. Вам необхідно докладати зусилля для виконання дрібної роботи і очі втомлюються постійно. Також постійна напруга очей може викликати головний біль, запаморочення.

Якщо Ви помітили, що швидко погіршується зір, Вам постійно хочеться протерти очі або налаштувати різкість — Вам слід звернутися до офтальмолога для проведення більш глибокого обстеження та уточнення діагнозу пресбіопії.

 

    Діагностика зміни зору з віком

Пресбіопія може діагностуватися тільки при повному медичному огляді. Повний огляд полягає в певній кількості тестів. Ваш лікар визначить гостроту зору, подивиться, чи немає на очному дні змін, які можуть привести до втрати зору. Так само при необхідності підбере для Вас очки в залежності від необхідної кількості діоптрій на лінзах.

Слід дотримуватися графіка відвідування офтальмолога, навіть якщо Вас не турбують якісь симптоми захворювання очей:

· У віці від 20 до 29, один раз в році

· У віці від 30 до 39, два рази в рік

· У віці від 40 років, три рази в рік

Якщо ж Ви помітили у себе якісь зміни з боку нормального зору, слід негайно звернутися до лікаря!!!

 

    Лікування пресбіопії

Основною метою лікування пресбіопії є допомога очам для фокусування на предметах, які розташовані на близькій відстані. Існує кілька варіантів лікування вікового погіршення зору.

1. Коригуючі лінзи. Підбираються індивідуально офтальмологом. Величина лінзи залежить від стану зору до вікових змін і від стану зорового апарату на даний момент. Якщо у Вас немає проблем із зором крім пресбіопії, то Вам знадобляться окуляри для читання і виконання дрібної роботи. Якщо у Вас вже є короткозорість або далекозорість, тоді Вам необхідно підібрати окуляри відповідно Вашій мінуса або плюса. Такі окуляри Ви будете використовувати тільки при необхідності. Існують також окуляри, які запобігають розвиток пресбіопії — їх необхідно носити постійно.

 

2. Хірургічне лікування. При бажанні вікову далекозорість можна вилікувати і хірургічним шляхом.

· Лазерне лікування — в основі методу лежить зміна кривизни рогівки ока

· Заміна кришталика на штучний — досить радикальний метод лікування. Він виправданий у випадку суміщення далекозорості з катарактою.

 

    Як правильно доглядати за своїм зором

Хоча вікового погіршення зору не уникнути, Ви можете захистити Ваші очі від проблем із зором і уникнути швидкого прогресування пресбіопії:

  1. Перевіряйте зір. Не залежно від того, як добре Ви бачите, перевіряйте Ваш зір регулярно.

  2. Слідкуйте за загальним станом здоров’я. Такі захворювання як цукровий діабет і підвищений артеріальний тиск можуть вплинути на здоров’я Ваших очей, якщо Ви не будете стежити за їх станом.

  3. Звертайте увагу на симптоми. Раптове погіршення зору, втрата зору на одному оці, появи туману в очах або мушок перед очима, зміна кольору очей. Це дуже тривожні симптоми, які можуть свідчити про таких захворюваннях як: глаукома, катаракта. Все це вимагає негайного звернення за допомогою до лікаря.

  4. Захищайте очі від сонця. Обов’язково користуйтеся сонцезахисними окулярами, якщо Ви довго перебуваєте на сонці.

  5. Здорове харчування. Віддавайте перевагу тільки корисних продуктів, до складу яких входять вітамін А і бета-каротин, це, в основному, свіжі фрукти і овочі.

  6. Користуйтеся тільки правильними очками. Не купуйте окуляри з прилавка на ринку. Підбирайте очки в оптики після консультації окуліста. При постійному використанні окулярів регулярно перевіряйте зір.

  7. Працюйте при наявності хорошого освітлення. Предмет роботи повинен бути добре освітлений і з різних сторін, краще витратити на електрику, ніж економити на зорі.