Причини і симптоми гострого апендициту

Кожен другий житель нашої планети стикався з таким захворюванням, як гострий апендицит. Дуже багато хто вважає, що біль, який виникає в правому боці, свідчить про наявність апендициту, у багатьох є враження, що гострий апендицит розвивається через вживання в їжу насіння разом з шкіркою. У даній статті будуть розкриті всі причини і симптоми гострого апендициту.

Причинами виникнення гострого апендициту є різні запальні захворювання черевної порожнини. Цей висновок був зроблений лікарями, так як в основі апендикса лежить наявність лімфоїдної тканини, яка реагує на наявність запалення збільшенням. Точно такі ж зміни відбуваються і з апендиксом під час виникнення захворювання. Дуже рідко розглядають ще одну причину розвитку апендициту: апендицит виникає як наслідок перекриття в порожнині кишки, через що вихід маси, яка міститься в апендиксі, стає неможливим.

 

Симптоми гострого апендициту

На сьогоднішній день існує кілька видів апендициту, не дивлячись на це, симптоми захворювання будуть практично однаковими. Захворювання починається раптово з болю, яка спочатку локалізується вище пупка, а потім переходить у правий бік, частіше внизу. Причину появи болю вказати, як правило, людина не може. Біль може з’явитися в будь-який час дня і ночі. Дуже часто разом з виникненням біль з’являються нудота і блювота, але варто звернути увагу, напад блювоти може бути тільки один раз. Наявність нудоти і блювоти більш характерно для пацієнтів молодого віку. Біль має постійний характер і місце знаходження, в боці праворуч, внизу живота. Паралельно з усіма симптомами при гострому апендициті виникає також затримка калу. Не обходиться і без загальних симптомів, загальна слабкість, відсутність апетиту, підвищення температури тіла — всі ці симптоми виникають разом з початком запалення апендикса і не зникають до моменту операції, так само, їх інтенсивність збільшується у міру тривалості запалення. При огляді живіт має нормальну форму, але з часом він стає сдутым з-за затримки у відходженні калу і кишкових газів. Якщо доторкнутися живіт руками, то хворий відчує біль при дотику праворуч, нижче пупка, відчуття біль може віддавати в ліву сторону.

 

Характерним є також те, що людина не може повернутися, щоб лягти на лівий бік, так як це викликає посилення болю. Так само при повороті, для того щоб лягти на живіт біль праворуч, внизу живота посилюється.

При апендициті, який має схильність до нагноєння, до болю приєднується також підвищення температури тіла вище 38 градусів, почастішання серцебиття, багаторазова блювота, нудота. При цьому живіт неоднакової форми з двох сторін і практично не рухається при диханні.

 

Якщо апендикс знаходиться ближче до спини, то болі будуть проявлятися в спині або попереку і віддавати на праву ногу. Що стосується живота, то навіть при дослідженні живіт не болітиме.

Гострий апендицит може розміщуватися навіть в тазу, це може бути при наявності занадто довгого апендикулярного відростка. Симптоми характеризуються наявністю болю внизу живота, над лоном, при цьому біль не сильна. У людини виникає розлад у вигляді діареї, відходження калу супроводжується посиленням болю. Можуть також спостерігатися помилкові позиви до випорожнення часті, болючі сечовипускання.

 

Діагностують гострий апендицит з допомогою аналізу крові і сечі, УЗД-дослідження органів черевної порожнини, також при наявності ускладнень у вигляді кишкової непрохідності або порушення цілісності стінки кишки застосовують рентгенологічне дослідження. Для жінок обов’язковим є огляд лікарем-гінекологом для виключення наявності кісти яєчника, симптоми якої схожі з симптомами гострого апендициту.

 

  Лікування гострого апендициту полягає тільки в хірургічному лікуванні. У дуже рідкісних випадках при наявності катарального апендициту або інфільтрату в області апендикулярного відростка застосовують консервативне лікування. Для цього використовують антибіотики, протизапальні препарати, вітаміни і препарати для стимуляції імунітету. Після операції без наявності запальних процесів пацієнтів виписують через три дні. У харчуванні після операції обмеження роблять тільки в перший день, далі дієта зберігається до 7 днів для профілактики розходження швів. Після можна приймати будь-яку їжу, бажано збагачену вітамінами та поживними речовинами. Близько місяця не бажано давати хворому фізичне навантаження. Також після операції можливо наявність болю в області шва, це пов’язано з перетинанням нервових закінчень під час операції, болі будуть тривати до моменту відновлення чутливості.