Процедура промивання носа у людини

Зараз практично неможливо знайти людину, у якої не було нежиті хоч один раз в житті. І точно немає такої людини, якій би цей стан сподобалося. Причиною постійного «протікання» носа може стаття сезонна алергія, гайморит, звичайна застуда. Швидко прибрати нежить і полегшити стан допоможе процедура промивання носа у людини. Також її називають носовою душем.

Навіщо потрібна ця процедура?

Промивання носа — це процедура, під час якої носову порожнину у людини зрошують спеціальними розчинами або водою. Все це робиться з метою профілактики і лікування певних захворювань. Завдяки носового душу можна легко видалити зі слизової оболонки патологічний секрет, в якому активно розвиваються шкідливі мікроорганізми, алергени, а також різні види забруднень. Після проведення даної процедури у пацієнта знижується запалення слизової і її набряк, тонус капілярів поліпшується, а клітини миготливого епітелію починають більш активно працювати.

 

Показання для проведення промивання носа

1. Гайморит;

2. Грип;

3. ГРВІ;

4. Алергічний риніт;

5. Фронтит;

6. Вазомоторний риніт.

 

Розчини

Для того щоб процедура промивання носа була найбільш ефективною, необхідно використовувати спеціальні розчини. Перед застосуванням слід переконатися, що у людини немає алергії на компоненти.

1. Розчин кухонної солі. Потрібно розвести 1/3 ч. л. солі в склянці теплої кип’яченої
води.

2. Розчин морської солі. Її можна купити в будь-якій аптеці або косметичному магазині. Готують розчин по тому ж принципу, як і розчин кухонної солі.

3. Фурацилін.Для промивання носа часто використовують це популярне антимікробний засіб. Можна придбати вже готовий розчин в аптеці, а можна самому розчинити таблетку в склянці води. Попередньо Таблетку подрібнюють, а потім заливають її склянкою гарячої води. Треба дати розчину трохи постояти, щоб таблетка повністю розчинилася.

4. Трав’яний розчин. Для приготування розчину використовують календулу, ромашку, звіробій, череда, евкаліпт. Для промивання використовують виключно водні розчини! Перед тим, як почати промивати ніс, розчин проціджують через марлю.

 

Техніка промивання

На перший погляд може здатися, що процедура промивання носа дуже проста. Але насправді надзвичайно важливо вміти правильно її проводити. Неправильно промивання носа може призвести до того, що всі хвороботворні бактерії з порожнини носа разом з розчином потраплять в євстахієвих труби або в пазухи. Як наслідок, виникне євстахіїт або синусит.

Промивати ніс можна за допомогою спеціального пристрою або ж невеликого чайника. Отже, спочатку набирають розчин. Дуже важливо, щоб він був кімнатної температури. Далі людину треба нахилитися над раковиною і докласти носик пристрої до однієї ніздрі. Розчин вливають поступово так, щоб він витікав з іншої ніздрі. Всі зазначені пункти повторюють з іншою ніздрею. Рідина, що залишилася в носовій порожнині, слід висякати.

Після того, як чоловік провів собі носовий душ, йому заборонено виходити на вулицю протягом 2 годин.

 

Протипоказання

1. Новоутворення в носі;

2. Гострий отит;

3. Алергія на компоненти розчину;

4. Регулярні носові кровотечі;

5. Носова непрохідність.