Ремонт ламінату: як прибрати подряпини, відколи, здуття

Ламінат стійкий до зношування, але й на ньому рано чи пізно можуть з’явитися різні дефекти — подряпини, відколи, щілини, здуття. Імовірність виникнення подібних проблем збільшується при порушенні технології укладання підлогового покриття або основних правил його експлуатації. У цій статті ми розповімо, як відремонтувати ламінат своїми руками. Дотримуючись наших інструкцій, ви зможете повернути своєму підлогового покриття втрачений привабливий зовнішній вигляд і захистити його від подальшого руйнування.

Як усунути подряпини на ламінаті

Пересували ви меблі без використання спеціальних підкладок або ж впустили на підлогу важкий предмет, і на вашому ламинате миттєво з’являються подряпини. Рано чи пізно це може статися навіть при самому, здавалося б, дбайливому поводженні з покриттям підлоги. Нічого фатального в цьому немає — ви можете легко відновити зовнішній вигляд ламінату, якщо уважно прочитаєте нашу покрокову інструкцію про те, як прибрати подряпини на ламінаті. Втім, якщо подряпини занадто глибокі, єдиним правильним рішенням може виявитися заміна пошкоджених дощок.

Якщо ви хочете уникнути появи подряпин на ламінаті, ви повинні підкладати спеціальні «килимки» під ніжки меблів при її переміщенні. Крім того, перш ніж іти по дому у взутті, переконайтеся, що вона ідеально чиста, так як прилип до підошви піщинки і частинки бруду можуть породити безліч дрібних, але непривабливих подряпин. Регулярно очищайте ламінат, використовуючи для цієї мети тільки продукти, рекомендовані виробником.

Перед покупкою комплекту для ремонту ламінату ви повинні переконатися, що ви в змозі виправити подряпини, використовуючи ці продукти. Ретельно оцініть пошкоджену ділянку, щоб бути впевненим, що ремонт можливий, в іншому випадку варто подумати про заміну зіпсованої дошки на нову. Найбільш простий спосіб ліквідації подряпин на ламінаті полягає у використанні воскової крейди (для дрібних подряпин) або спеціальної замазки (для більш глибоких подряпин). Остання знадобиться вам і при ремонті відколів ламінату.

Щоб замаскувати подряпини на ламінованих підлогових покриттів, необхідно наступне: комплект для ремонту ламінату, шпатель, пилосос.

Усунення подряпин за допомогою воскової крейди

 • Крок 1. Купуйте воскову крейду, колір якого близький кольору вашого ламінату. На ринку (у місцевому будівельному магазині або в спеціалізованому інтернет-магазині) є багато типів воскової крейди, тому вам не складе труднощів знайти відповідний вашим потребам і смакам. Якщо ви не знаєте, що таке воскові крейди, зверніться до продавця магазину з питанням «Чим залатати подряпини на ламінаті?» — Він легко вирішить вашу проблему і допоможе підібрати відповідний за кольором.
 • Крок 2. Очистіть подряпини за допомогою пилососа і зафарбуйте їх восковим дрібному. Потім, використовуючи суху тканину, видаліть надлишок воску навколо подряпини і відполіруйте місце ремонту. Якщо ви не задоволені результатом (подряпина досить глибока), ви можете спробувати заповнити її замазкою.

Усунення подряпин за допомогою спеціальної замазки

 • Крок 1. Візьміть шматок вашого ламінату в якості зразка і вирушайте в місцевий будівельний магазин, щоб купити комплект для ремонту, який максимально підходить вам за кольором. Не економте на якості, особливо якщо подряпини глибокі.
 • Крок 2. Використовуйте шпатель для заповнення пастою подряпин на ламінаті. Ми рекомендуємо вам потренуватися на непотрібному обрізку ламінатної дошки, перш ніж намагатися зробити це на підлоговому покритті, щоб переконатися, що паста добре відповідає за кольором вашому ламінату. Видаліть надлишок пасти за допомогою чистої тканини і дозвольте відреставрованому ділянці просохнути протягом пари годин.

Як замінити ламінатну дошку

У ряді випадків неможливо вирішити проблеми ламінату у вигляді сколів, подряпин або пошкодження водою за допомогою комплекту для ремонту, залишається один вихід — заміна ламінатної дошки. Зробити це нескладно, якщо ви користуєтеся правильними інструментами і методами. У нашій покрокової інструкції ми розповімо, як замінити одну дошку ламінату.

Замінити пошкоджений ламінат можна кількома способами. Більш простий, але при цьому і довший спосіб полягає в демонтажі ламінату. Почніть з найближчої до пошкодженої дошці стіни. Зніміть плінтус і розбирайте підлогове покриття, поки не досягнете проблемної області. Після заміни пошкодженої дошки ви повинні відновити розібране покриття і закріпити плінтус на його місці.

Якщо ви з якоїсь причини не можете зняти плінтус або ж пошкоджені дошки ламінату знаходиться в середині кімнати, можете спробувати зробити заміну без ґрунтовної розбирання підлогового покриття. Ця методика більш складна, але якщо здійснювати ремонтно-будівельні роботи своїми руками для вас справа звична, ви без особливих зусиль справитеся з цим завданням.

Заміна ламінату методом розбору підлогового покриття

Акуратно зніміть плінтус на найближчий до пошкодженої дошці стіні. Працюйте з великою обережністю, щоб не пошкодити його, в іншому випадку ви не зможете повторно використовувати плінтус після завершення проекту.

Після того як ви зняли плінтус, необхідно демонтувати ламінат, дошка за дошкою, поки не дійдете до пошкодженої ділянки. Щоб роз’єднати дошки, слід підняти кожну з них на 45 °, поки їх торці не буде він випущений з пазів.

Коли ви дійдете до проблемної ділянки, вам доведеться замінити пошкоджені дошки новими. Працюйте з великою обережністю, укладаючи нові дошки, намагайтеся уникнути зазорів між ними. Продовжіть укладку решти ламінату і встановіть плінтус на його рідне місце.

Заміна ламінату за допомогою циркулярної пилки

 • Крок 1. Просвердлите отвори в кожному куті пошкодженої дошки на расстояніі1-1.5 см від її країв, щоб уникнути пошкодження сусідніх дощок. Потім зробіть отвори вздовж довгих сторін ламінатної дошки через кожні 25 см, як показано на малюнку.
 • Крок 2. За допомогою олівця прокреслите лінію, що сполучає отвори. Відрегулюйте глибину різання циркулярної пилки, щоб вона відповідала товщину ламінату, в іншому випадку ви пошкодите основу підлоги.
 • Крок 3. Зробіть пропил по накресленої лінії, починаючи з середини. Використовуйте ніж, щоб відрізати короткі сторони ламінатної дошки. Видаліть внутрішню частину старої дошки.
 • Крок 4. Видаліть залишки пошкодженої ламінатної дошки і ретельно пропилесосьте ділянку. Переконайтеся, що сусідні дошки в хорошому стані, в іншому випадку вам доведеться зняти їх теж.
 • Крок 5. Використовуючи гострий ніж, зріжте нижню частину замку у нової ламінатної дошки, як на довгій, так і на короткій сторонах.
 • Крок 6. Нанесіть столярний клей по периметру ламінатної дошки і покладіть її на місце. Використовуйте чисту тканину, щоб витерти надлишки клею і помістіть зверху вантаж, щоб зафіксувати дошку в цьому положенні.

Як усунути зазори між стиками ламінату

Іноді небудь через поганий монтажу, або через зміну температури і вологості дошки ламінату зміщуються відносно свого вихідного положення або змінюють свій об’єм. В результаті між ними утворюються щілини. Крім того, що такі зазори сильно погіршують зовнішній вигляд підлогового покриття, з часом вони можуть привести до розшарування або розтріскування ламінату. Щоб уникнути подібних проблем, ми рекомендуємо вам слідувати нашим рекомендаціям при підготовці поверхні підлоги і укладанні ламінованого покриття. Наші поради допоможуть вам уникнути помилок в процесі монтажу, а значить, на вашому ламинате чи не з’являться настільки непривабливі щілини.

По-перше, велике значення має акліматизація ламінату перед монтажем. Недотримання цієї вимоги є однією з основних причин появи зазорів між дошками. Ми рекомендуємо вам заносити упаковки з ламінатом в кімнату, принаймні, за 48 годин до початку укладання. Багато «умільці», що беруться за цю роботу, нехтують підготовчими кроками, і в кінцевому підсумку отримують подібні проблеми.

По-друге, основу підлоги має бути абсолютно рівним. Виробники ламінату гарантують належну якість підлогового покриття тільки при дотриманні цієї вимоги. Радимо вам використовувати спиртовий рівень для перевірки рівності поверхні і при необхідності залити самовирівнюються стяжку. Крім того, необхідно завчасно ліквідувати всі мікронерівності статі.

Якщо зазори між дошками ламінату все ж з’явилися, у вас є два варіанти вирішення проблеми:

 • заповнити щілини спеціальним складом з деревним наповнювачем або демонтувати підлогове покриття;
 • частково або цілком, підготувати поверхню належним чином і повторно укласти ламінат.

Ремонт ламінату без розбирання допустимо лише в тому випадку, якщо утворилися в ньому зазори зовсім маленькі. Щоб розібрати ламинатное покриття, ви повинні почати з демонтажу плінтуса. Після цього знімайте ламінатниє дошки, одну за іншою, поки не досягнете проблемної ділянки.

Демонтуйте проблемні дошки і перевірте їх стан. Особливу увагу зверніть на пази і гребені. Якщо дошки знаходяться в доброму стані, ви можете використовувати їх повторно. Якщо ж вони пошкоджені, слід замінити їх на нові, в іншому випадку в довгостроковій перспективі ви зіткнетеся з тими ж проблемами.

Важливо при монтажі правильно з’єднувати дошки ламінату, в іншому випадку дуже скоро з’являться щілини між їх стиками. Очистіть гребені і пази всіх ламінованих дощок, видаляючи пил і можливі тверді частинки. Переконайтеся, що ви укладаєте ламінат по ідеальній прямій. Зупиніться, якщо помітили найменший зсув, так як воно буде тільки посилюватися у міру продовження роботи. Не використовуйте дошки з дефектами — тріщинами, викривленнями і т.д.

Якщо зазори більше 2.5 мм, то, можливо, є проблеми з вологістю повітря. Ламінат чутливий до змін температури і вологості повітря, тому ви повинні акліматизувати його до установки і підтримувати постійну вологість у приміщенні після.

Для ліквідації зазорів можна скріпити дошки ламінату разом, завдавши в пази клей. При цьому потрібно бути впевненим, що ви не приклеїли ламінат до основи підлоги. Слід, однак, пам’ятати, що, скориставшись цим способом, ви не зможете при необхідності розібрати ламінат, не пошкодивши його.

Одним з найпростіших рішень цієї проблеми є механічне «закриття» зазору. Спробуйте приховати його, вдаривши кілька разів по дошці у напрямку щілини черевиком з гумовою підошвою. Якщо зазор не скоротиться, у вас не залишається іншого виходу, окрім як заповнити щілини кольоровий пастою (за допомогою шприца) або перестелити ламінат після вирівнювання підстави.

Порада: Не прикладайте занадто великих зусиль, інакше ви можете пошкодити ламінат. Крім того, ретельно вимийте взуття, перш ніж з її допомогою намагатися виправити проблеми підлогового покриття.

Усунення здуття ламінату

Здуття є однією з найбільш поширених проблем ламінату, викликаних його неправильної укладанням. Подібна проблема виникає, коли дошки ламінату «штовхають» одне одного, в результаті чого стик набуває V-подібну форму.

Є багато причин, які можуть призвести до здуття ламінату. Основна полягає в тому, що при укладанні ламіната не залишений зазор між покриттям підлоги і стіною, в результаті чого дошки не мають достатньо місця для розширення. Ремонт ламінату в цьому випадку нескладний: ви повинні демонтувати прилеглу до стіни дошку і розпиляти її в поздовжньому напрямку (1-5 см залежно від висоти здуття). Якщо здуття при цьому не зникає, помістіть на поверхню важкі предмети і залиште їх на добу.

Ламінат не зможе розширюватися і в тому випадку, якщо кріплення плінтуса здійснено до підлоги. Слід запам’ятати, що ламінат є плаваючим підлогою, тому він не повинен фіксуватися до основи або плінтусів.

Щоб уникнути подібної проблеми, при укладанні ламінату ви повинні помістити розпірні клини уздовж всіх стін. Ці розпірки дозволять зберегти зазор між стінами і ламінатом в процесі його монтажу. Ламінат може розширюватися з часом, і залишений у всіх напрямках зазор необхідний, щоб уникнути здуття.

Порада: Якщо у вас немає професійних розпірок, ви можете взяти кілька шматочків ламінату і розмістити їх уздовж стін.

Розшарування ламінату

Щоб уникнути розшарування ламінату, не рекомендується мити підлогу водою або мильним розчином. Придбайте спеціально створене для цих цілей засіб — очищувач ламінату. Склад необхідно нанести на підлогове покриття і протерти поверхню сухою неабразівной ганчіркою.

Випадково пролиту на ламінат воду слід якнайшвидше витерти сухою тканиною. Кожна хвилина зволікання збільшує ризик розшарування ламінованого покриття. У гіршому випадку вам доведеться замінити пошкоджені дошки.

Тепер ви знаєте, як відновити ламінат від подряпин і відколів, усунути зазори між дошками, ліквідувати здуття. Скориставшись нашими інструкціями та порадами, ви без зусиль зможете здійснити ремонт ламінату своїми руками і повернути йому колишню зовнішній вигляд. Втім, кращий спосіб вирішити проблеми — не допустити їх появи. Пам’ятайте про це і строго дотримуйтесь рекомендацій виробника при укладанні ламінату і його подальшої експлуатації.