Симптоми і лікування алергії на пил

З точки зору непередбачуваності алергія займає чи не перше місце. Неможливо наперед сказати на який продукт у організму буде алергічна реакція у вигляді висипу на шкірі, сльозотечі, нежиті або чхання. Проте найнеприємніше в тому, що ця хвороба підстерігає людину в його власному будинку, наприклад, алергічна реакція на пил. Симптоми і лікування алергії на пил по праву заслуговують нашої уваги. Згідно зі статистикою Всесвітньої Організації охорони Здоров’я цим захворюванням страждає більше третини населення землі.

    Чому виникає така реакція

На думку алергологів, найнебезпечнішою алергічною реакцією вважається реакція на пил. При цьому алергія розвивається не на пил як таку, а на велику кількість подразників, які є в складі пилу або ті, що скупчилися в ній. Наприклад, бактерії, різні віруси, пилок, шерсть тварин, частинки фарби, маленькі частинки пуху. Є в пилу і невидимі на око дуже малі кліщі звані сапрофіти. Вони можуть завдати здоров’ю людини досить серйозної шкоди. Важливо відзначити, що алергія з’являється не в результаті їх укусів, її викликають продукти життєдіяльності цих мікроорганізмів. Часто наш організм сильно реагує на такий подразник. Крім них алергія може з’явитися внаслідок впливу на організм людини спор цвілі, продукти життєдіяльності тарганів або які-небудь інші подразники.

    Пилові кліщі

Про них варто розповісти окремо. Ученим на сьогодні відомо вже про 150 видах. На їхню думку, будь-який вид може спровокувати у людини прояв симптомів алергії. Живуть ці мікроорганізми в місцях, де зберігаються овочі, можуть бути у крупах і борошні і в будь-якому місці в будинку, де є пил. Зазначимо, що пилососом дуже важко видалити їх всіх з поверхні м’яких меблів і килимів. Справа в тому, що вони мають чіпкі лапки і ще виділяють клейка речовина, яка допомагає їм приклеїтися практично до будь-якої поверхні.

    Симптоми захворювання

Всі симптоми пиловий алергії дуже неприємні і при цьому добре помітні. Цей вид алергії може переслідувати людину буквально круглий рік. Таким чином, можна легко виключити алергічну реакцію на різні рослини. Що стосується алергії на пил, то якщо людина довгий час не з’являється в квартирі з кліщами і при цьому його самопочуття поліпшується, значить у нього саме цей вид захворювання.

Більш легкі симптоми хвороби це чхання, нежить, висип на шкірі, почервонілі повіки або свербіж. Іноді можуть бути більш серйозні симптоми, наприклад, сінна лихоманка, бронхіальна астма, кон’юнктивіт. Що значно погіршує життя людини, тому що йому потрібно вже негайне лікування захворювання. Алергічна астма дуже небезпечна, оскільки викликає у людини напад паніки при нестачі повітря і в особливо важкому випадку може закінчитися смертю.

    Лікування захворювання

Правильне лікування алергії на пил може призначити тільки грамотний фахівець алерголог. Слід розуміти той факт, що лікування алергії медикаментами може не принести позитивного результату, якщо не позбутися від джерела або причини хвороби — від пилу. Таким чином, в будинку слід проводити регулярне вологе прибирання не менше 3-4 разів на тиждень. Беручи до уваги прискорене розмноження пилового кліща, особливо при наявності вологого середовища слід знизити вологість повітря за допомогою кондиціонера. Пам’ятайте про користь регулярного провітрювання кімнат.

Спальна кімната і ліжко потребує від людини особливої уваги. Тут на матрац слід надіти пилонепроникний чохол і регулярно міняти його, постільна білизна необхідно міняти 1 раз на тиждень. Що стосується подушок і ковдр, то свій вибір слід зупинити на синтетичних наповнювачах.

Нагадуємо, що лікування алергії проводить тільки лікар-алерголог. Він може призначити протизапальні та антигістамінні засоби. Що стосується меню, то його слід урізноманітнити продуктами, у складі яких багато вітаміну С. Наприклад, додати в раціон більше зелені, перцю, смородини і цитрусових. Що допоможе організму краще чинити опір алергенів, в тому числі і пиловим.

Отже, знаючи, чому пил може викликати у людини алергічну реакцію і, знаючи про симптоми і лікування цього захворювання, буде легше справлятися з цією проблемою.