Спазми в шлунку: симптоми і лікування

Тимчасове скорочення гладких м’язів шлунка, яке провокує тупий біль, називається спазмом шлунка. Больові відчуття можуть тривати від декількох хвилин до декількох годин або навіть діб. Оскільки сьогодні важко виявити справжні причини спазмів шлунка, відповідно, лікарям складно призначити як лікування, так і профілактику.

Причини спазму у шлунку

Шлункові спазми носять цікавий характер, адже при функціональному порушенні роботи слизової шлунка немає ніяких порушень роботи шлунка або його стінок. В основному до шлункових спазмів схильні дорослі люди, оскільки порушення роботи шлунково-кишкового тракту відбувається в результаті стресів або порушення обміну речовин.

Які бувають спазми шлунку?

Існує два види спазмів шлунка:

  • органічні;
  • функціональні.

В основному у дорослого населення виявляються органічні спазми в шлунку. Це відбувається в більшості випадків на основі вже наявних захворювань шлунково-кишкового тракту. Вони мають зв’язок з ураженнями шлунка органічного характеру, внаслідок чого і утворюються різного роду розлади. Функціональні спазми виникають в результаті розладів нервової системи або обміну речовин, і до них більше схильні молоді люди. У цьому випадку причину встановити досить складно, однак на виникнення функціональних спазмів шлунка можуть вплинути вживання лікарських засобів, алергія на їжу і інше.

Симптоми

В якості симптомів спазмів шлунка виступає тупа ріжуча біль в області живота. Вона супроводжується неприємними відчуттями і почуттям дискомфорту. При цьому можуть виникати нудота або позиви до блювоти. Оскільки шлунковий спазм характеризується скороченням гладких м’язів, хворому буває складно розігнутися.

Як лікувати спазми в шлунку?

Незважаючи на те, що причини захворювання виявити досить складно, багато медиків створили певний підхід до лікування спазмів шлунка. Всі заходи спрямовані на те, щоб максимально полегшити стан хворого.

Пацієнт, який звернувся з шлунковим спазмом, проходить ретельну діагностику для того, щоб виявити причину захворювання. Для полегшення болю можуть бути призначені спазмолітичні препарати, які послаблюють біль. До них можна віднести таблетки но-шпи або спазмалгону.

Якщо під час діагностики було виявлено гастрит чи захворювання виразкового характеру, тоді пацієнтові можуть призначити комплексний підхід до лікування.

Дієта при спазмах у шлунку

Для купірування болю хворий обов’язково повинен дотримуватися дієти. Вона має полягає у віключенні з раціону наступних продуктів:

  • груба їжа;
  • свіжоспечений хліб;
  • смажені або копчені страви;
  • гострі, солоні, кислі страви;
  • дуже гарячі або дуже холодні страви;
  • жири тваринного походження;
  • алкоголь;
  • продукти, що містять кофеїн, такі як чай, кава та ін.

У середньому підтримувати дієту необхідно протягом 3 місяців. Їжу необхідно приймати невеликими порціями 5-7 разів на добу. Перед сном корисно випивати склянку молока малої жирності. Іноді для полегшення болю при шлункових спазмах можуть використовувати засоби народної медицини.

Профілактика

Для того щоб уникнути проблем зі слизовою шлунка, краще всього відмовитися від куріння, частого вживання спиртних напоїв, правильно харчуватися. Під правильним харчуванням мається на увазі відмова від жирної і копченої їжі, а також мінімальне вживання напоїв, що містять у своєму складі кофеїн.