Вітаміни взимку — найкраща підтримка організму

Вітаміни взимку — підтримка організму, якою ні в якому разі не слід нехтувати. Справа в тому, що зимовий період часу — справжній стрес для організму. Адже в цей час немає свіжих ягід, зелені, так і різноманіття овочів і фруктів не спостерігається. Взимку особливо гостро відчувається нестача вітамінів С, Р, А і ряду вітамінів групи В. вони вимагають заповнення в першу чергу.

Чим харчуватися, щоб пережити зиму?

Оскільки більшість вітамінів людський організм черпає з продуктів харчування, раціону слід приділити особливо пильну увагу.

Щоб заповнити вітамін С потрібно частіше їсти капусту, картоплю (особливо печена), а також актуальні в зимовий час цитрусові: апельсини, лимони, мандарини, грейпфрути. Міститься вітамін С і в томатах, але оскільки взимку вони представлені на прилавках магазину тільки в тепличному варіанті і містять мінімальну кількість корисних речовин, фахівці рекомендують налягати на натуральні томатні соки. Їх, до речі можна зробити самостійно, розчинивши у воді томатну пасту. Не менш корисні при боротьбі з дефіцитом вітаміну С яблука, заморожена чорна смородина або журавлина, а також відвари шипшини.

Для того щоб організм не відчував нестачі в вітаміні А, слід ввести у свій раціон більше яєць, печінки, а також вершків і молока.

Що ж стосується вітаміну Р, він теж в достатній кількості присутній в цитрусових, яблуках і навіть в капусті, буряках і часнику.

Однак далеко не у всіх і не завжди виходить харчуватися правильно, і в даному випадку на допомогу приходять вітаміни, створені синтетично.

Вітамінні препарати в зимовий період

Ознаками зимового гіповітамінозу є сонливість, стомлюваність, підвищена дратівливість. Крім того, шкіра стає надмірно сухою, а волосся ламким і тьмяним. Якщо ви виявили у себе хоча б один з перерахованих вище тривожних симптомів, то є ймовірність, що вітамінів, які ваш організм одержує з продуктами харчування, йому не вистачає і прийшов час «важкої» артилерії. Мова йде про вітамінних препаратах. Незалежно від того, яку конкретно марку та виробника ви віддасте перевагу, важливо, щоб вітамінні комплекси містили вітаміни групи В, а також вітаміни С, Р, А.

Але до вибору синтетичних вітамінів слід підійти дуже уважно. Ідеальний варіант — це, звичайно, полівітаміни, які дозволяють вбити декількох зайців одним пострілом. Але майте на увазі, якщо у таблетці препарату присутні більше 15 різних інгредієнтів, краще його не купувати. Навіть якщо ви і не завдасте шкоди своєму організму, велика ймовірність того, що половина витрачених вами грошових коштів виявиться використаної даремно.

Справа в тому, що в подібного роду препаратах виробники з’єднують воєдино абсолютно несочетающиеся між собою вітаміни. Так, наприклад, якщо ви бачите, що в таблетці одночасно присутні вітаміни В1 і В6 або З і D — то краще утриматися від такої покупки.

Ідеальним варіантом полівітамінного препарату є таблетка, до складу якої входить від 3 до 5 складових.

З дозуванням спеціалісти теж рекомендують проявляти особливу обережність. Припустимо, що переборщити з вітаміном З вкрай важко, а от допустити передозування вітамінів груп D і А дуже просто. Вітамін ж В6 так і зовсім являє собою досить потужний алерген, який потребує обережного застосування.

Краще зверніться за допомогою до фахівця, який набагато краще орієнтується в дозуванні, і зможе призначити необхідні препарати для того, щоб протягом зими вам не довелося страждати від гіповітамінозу.