Вплив куріння на імунну систему

Про те, що куріння шкодить здоров’ю, знають всі. Однак не всім зрозуміла ступінь шкоди, яка наноситься тютюновим димом організму людини. Про згубний вплив сигарет на наші легені відомо більшості, так само як про ризик розвитку раку легенів. Але далеко не кожен замислюється, як впливає тютюновий дим на органи і системи людського організму, яке вплив куріння на імунну систему.

Фахівці давно встановили, що куріння послаблює нашу імунну систему, а значить, організм стає більш вразливим перед різними хворобами.

 

Роль імунної системи

Імунна система людини являє собою складну структуру, створену для захисту організму від зовнішніх загроз. Крім того, імунна система допомагає нам пристосовуватися до змін навколишнього середовища. В її роботі беруть участь різні органи і системи: кістковий мозок, селезінка, вилочкова залоза, гланди, лімфатична система.

Для формування правильної імунної системи потрібні зусилля багатьох органів, клітин. У тому випадку, якщо імунна система з тієї чи іншої причини дає збій, організму стає важко боротися з агресивними вірусами, бактеріями, грибами, які постійно намагаються проникнути ззовні.

 

Негативний вплив куріння на імунітет

Скільки б скептики не намагалися під сумнів негативний вплив куріння на імунітет людини, існують підтверджені численними науковими дослідженнями факти.

Учені вивчили стан лімфоцитів людей, що мають цю шкідливу звичку, в лімфатичних вузлах, селезінці і периферичної крові. Лімфоцити є головними «бійцями» імунної системи, распознающими і знищують потрапляють в організм чужинців. Результати дослідження дозволили зробити однозначний висновок. Куріння надає гальмує дію на наш клітинний імунітет. При цьому найбільшу шкоду звичка завдає легеневим лімфоцитам.

 

Крім того, у курців скорочується кількість клітин, які формують тромбоцити. А ці кров’яні тільця важливі для регенеративних процесів в організмі.

Вплив куріння на імунну систему і печінку може виражатися і в розвитку захворювання на атеросклероз. Крім того, в слині і крові курців змінюється вміст імуноглобулінів. Це білки, які беруть активну участь у створенні імунної відповіді людського організму. При цьому кількість одних імуноглобулінів перевищує норму, кількість інших виявляється нижче нормального рівня. Обидві тенденції послаблюють імунну систему.

 

Куріння — крок на шляху до захворювань

Вплив куріння може виражатися і в розвитку різних захворювань. До таких належать:

• гастрит і виразка шлунку, а також інші хвороби травної системи;

• хронічний бронхіт;

• захворювання печінки;

• атеросклероз і ряд інших захворювань серцево-судинної системи;

• імпотенція, безпліддя;

• онкологічні пухлини ротової порожнини, гортані, легенів.

 

До того ж в результаті ослаблення імунітету, викликаного палінням, значно зростає ризик розвитку туберкульозу. Як відомо, туберкульозна паличка присутній в організмі багатьох людей, проте захворювання розвивається тільки у разі появи сприятливих умов. І саме куріння може створити такі умови.

Крім ослаблення імунної системи шкідлива звичка може призвести до «викривлення» її реакцій. У курящої людини може спостерігатися так званий спотворену імунну відповідь. Це означає, що курці схильні до розвитку:

• астми;

• алергічних реакцій;

• захворювань шкіри.

 

Відмовитися від згубної звички ніколи не пізно

Курці з великим стажем з великою часткою ймовірності можуть заробити одну або навіть декілька з перерахованих захворювань. Але зневірятися не варто. Справа в тому, що вчені довели, що вплив куріння на імунітет оборотно. Безумовно, відновлювальний процес у тих людей, які отруювали організм протягом багатьох років, отримає чималу кількість часу. Але все ж допомогти своєму організму відновитися і відмовитися від згубної звички ніколи не пізно.

Як зробити процес відмови від куріння тютюну менш важким і болючим? Є кілька простих порад:

• Необхідно переглянути свій раціон харчування. Організм має потребу в їжі, багатої вітамінами і мікроелементами, адже йому треба швидко відновити імунну систему. Фахівці радять їсти більше продуктів, багатих клітковиною. Це допоможе вивести токсини.

• Рекомендується як можна більше дихати свіжим повітрям. Отравленному нікотином організму необхідні часті прогулянки на свіжому повітрі. Крім того, не можна забувати про регулярне провітрювання приміщень.

• Не можна ігнорувати фізичну активність. Заняття фізичною культурою і спортом стимулюють імунітет, а також прискорюють процеси відновлення.

• Курцям потрібно психологічний комфорт, щоб легше подолати труднощі «переломного періоду» і назавжди попрощатися з тягою до тютюну.

Пам’ятайте, що позбутися від шкідливої звички і привести свою імунну систему в норму реально!