Як доглядати за антуріумом

Антуріум — вишукана рослина, яку називають «квіткою-фламінго», підкреслюючи його екзотичність. Багато початківці квітникарі на це не звертають уваги, вважаючи, що насправді вона невибаглива. Однак це не так. Тому давайте з’ясуємо, як доглядати за антуріумом.

1 Рід Антуріум є самим численним, що належать до сімейства Ароїдних. До нього зараховують близько 500-900 різних рослин. Відносять сюди вічнозелені трав’янисті рослини, ліани, епіфіти, литофиты, які ростуть на скельних породах. Листя — різноманітної форми: серцеподібної, округлої, розсіченою, лопатоподібної, яким притаманна властивість повертатися слідом за сонцем. Квітки мають велику щільність, лаковані. Колір їх — від насичено-червоного до ніжно-білого відтінку. Може цвісти протягом усього року. Вдома вирощують Антуріум Андре і Шерцера.

2 Щоб визначитися з тим, який догляд організувати антуриуму, уявіть кліматичні умови його батьківщини. А саме тропічні ліси, розташовані в Південній і Центральній Америці. Таким чином, основні вимоги полягають у созадении хорошого освітлення протягом усього року та підтримці підвищеної вологості.

3 Посадка. Як і інші кімнатні рослини, «фламінго» потребує своєчасної пересадки: молоді квітки рекомендується пересаджувати щорічно, дорослі — раз на 3 роки. Для вирощування беруть плоскі, широкі горщики, що підходять під кореневу систему рослини. Якщо виберете ємність «на виріст», про рясному цвітінні можете забути. Для гарного росту віддайте перевагу слабокислою грунті, pH якої становить 5,5-6,5. Вона складається з таких компонентів: перегній (2 частини), непросіяна листова земля (1), торф (1) і крупнозерновой пісок (0,5), бита цегла, пінопласт або деревне вугілля (10-15% від маси). При кожній наступній пересадки рекомендується занурювати кореневу систему глибше і збільшувати шар дренажу. Оголені корені зверху, якщо вже так вийшло, прикрийте мохом щоб уникнути засихання растюхи. У період росту 1 раз в 2 тижні не завадять підживлення — чергування мінеральних і органічних.

4 Розташування. При виборі місця для рослини потрібно поставити горщик на східному вікні або з західної сторони. Незалежно від того, що антуріум є світлолюбною рослиною, необхідно уникати прямих сонячних променів, забезпечуючи розсіяне світло. М’яке освітлення посприяє тому, що квіти будуть строкатими і соковитими. Більше світла забезпечте у зимову пору, підсвічуючи рослина, так ви зможете продовжити цвітіння тропічного красеня. Навесні і в літні місяці підтримуйте температуру в кімнаті на рівні 20-25 градусів. В інший час року забезпечте близько 18 градусів. Пам’ятайте, що протяги є згубними для квітки.

5 Полив. Незважаючи на потребу в підвищеній вологості, антуріум не варто заливати щоб уникнути загнивання коренів. Рясно Поливайте, раз в 3-4 дні, але слідкуйте, що в піддоні була відсутня вода. До зими зменшуйте кількість вологи, до 1 рази в тиждень, не допускаючи висихання грунтової суміші. Для поливу беріть м’яку воду, що має кімнатну температуру, краще, щоб вона попередньо отстоялась. Щоб запобігти загнивання коренів, стежте за тим, щоб вода не накопичувалася в піддоні.

6 Обприскування. Вище було зазначено, що антуриуму необхідна висока вологість повітря — 60%, тому стежте за цим показником. «Фламінго» добре відреагує на душ: побризкайте тільки листочки, використовуючи чисту воду, виключаючи попадання крапель на квіти.

7 Розмноження. Забезпечивши правильний догляд, квітка пустить численні бокові пагони з корінцями, які відмінно підходять для розмноження. Крім того, розмножують антуріум діленням розрослися рослин навесні і верхівковими живцями. Можете зрізати верхню частину рослини або розділити на нижню відрізки, які мають розміри 5-10 см, висадивши в теплиці. Також для цих цілей підійде ящик, який згодом покривають склом або поліетиленовою плівкою.

Для вирощування квітки з нуля дійте так:

 • Для початку потрібно отримати насіння. Це вийде зробити тільки в результаті штучного запилення: перенесіть пилок з однієї квітки на іншій за допомогою м’якого пензлика.
 • Через 8-12 місяців утворюються яскраві ягоди. У кожній з них міститься кілька насіння.
 • Дістаньте насіння, промийте у воді і замочити на кілька годин у розчині марганцівки (0,1%), щоб уникнути утворення цвілі.
 • Висівати насіння рекомендується при температурі 25°C, в неглибоку ємність, яку слід накрити поліетиленовою плівкою.
 • Після зростання їх слід пікірувати для збільшення відстані між саджанцями.
 • Після досягнення 7 см в діаметрі сіянець пересаджуйте в неглибокий горщик.

8 Хвороби. Подамо коротку інформацію щодо проблем, які можуть трапитися з антуріумом з-за неправильного догляду:

 • Темні плями на листках. Рослина слід перенести в тепле місце, так як таке спостерігається внаслідок дії низької температури.
 • Жовтіє і сохне листя. Вся справа в нестачі світла або ж навпаки до його надлишку, що призвело до виникнення опіків. Рекомендується легка затемненность.
 • Чорні кінчики листя. У цьому випадку у грунті міститься надлишок солей кальцію. Вам залишається тільки пересадити антуріум.
 • Відсутність цвітіння. Можливою причиною є надмірно великий горщик. До того ж запам’ятайте, що антуріум не цвіте перші 4 роки.
 • 9 Шкідники. Рослина піддається поразці таких шкідливих комах, як щитівка, трипса, червець і тля, а також паразитарних грибів. Небезпечним є захворювання під назвою антракноз, коли з країв листя сохнуть і рослина може загинути. Для попередження впливу шкідників рекомендується регулярно обмивати листя антуріума.

  При розмноженні і пересадки куща пам’ятайте, що сік рослини отруйний. В обов’язковому порядку користуйтеся вологонепроникними рукавичками. Після роботи рекомендується вимити руки, використовуючи мило.