Як формувати огірки в теплиці

Добитися хорошого урожаю огірків — непросто. Для цього потрібно знати певні секрети вирощування і забезпечити рослинам правильний догляд. Формування огірків — дієвий метод догляду, що дає можливість заощадити простір, збільшити освітленість стебел і поліпшити врожайність.

1. Для культивації огірків у теплицях застосовуються головним чином горизонтальні шпалери. В теплиці на висоті приблизно півтора або два метри, рядами простягається дріт перетином 4 мм). Відстань між рядами не менше 40 см. До натяжці прив’язуються огіркові пагони для створення вертикального розташування. Але підв’язка не гарантує хороший урожай. Стабільного освітлення всього стебла, відсутності гниття і зменшення густоти рослини досягають лише цілеспрямованим формуванням огіркових рослин. Способи формування безпосередньо залежать від особливостей гібридів, які вирощуються вами.

2. Як формуються традиційні сорти огірків. Огірок — примхливий овоч, що вимагає певних умов для плідної зростання. Городники, які займаються розведенням популярних в минулому сортів, впевнені, що смакові якості, аромат і здатність до засолюванні у них набагато ефективніше, ніж у сучасних. Що необхідно знати для отримання відмінного врожаю:

  • Традиційні сорти формують більше плодоносних квіток на бічних пагонах. Головний стебло має більшість чоловічих квіток (пустоцветов). Для досягнення мети потрібно множинне розгалуження. Основний стебло прищипывается після п’ятого цього листочка. Це посилює ріст бічних стебел і збільшує зав’язі.
  • Не пускайте на самоплив ріст бічних пагонів, щоб парник не перетворився в джунглі. Подвязывайте їх, анулюйте пожовклі, хворі і розташовані нижче зав’язей листя.
  • Користуйтеся гострим ножем або ножицями, щоб не виникали ранки, що сприяють появі борошнистої роси.
  • Якщо на бічних пагонах безліч чоловічих квіток, не поспішайте їх видаляти. Спробуйте просушити грунт, щоб поживні речовини потрапили до рослин.
  • Якщо не допомагає, пріщіпніте верхівку і пустіть новий боковий пагін.

3. Як формуються гібридні сорти огірків. У нових і гібридних сортів інший тип цвітіння. Вони або не мають пустоцветами, або їх мало, тому формуються рослини за іншим принципом:

  • Спочатку залишаємо п’ять аркушів, а всі пагони і зав’язі видаляємо, щоб корінь залишався відкритим, добре провітрювався, і не утворювалася гниль навколо нього.
  • Коли втеча підріс, усе вуса і бічні відростки, розташовані в півметра від землі, видаляємо. Залишаємо тільки зав’язі, щоб бічні стебла не забрали харчування, призначене основного пагону.
  • Далі у пагонів прищипують другий лист. Це робиться таким чином, щоб залишалася тільки зав’язь. Такі маніпуляції проводять десь до 1,3 м. В результаті у вузлах буде перебувати по два огірка.
  • Вище 1,3-1,6 м прищипування виробляють над 3-м або 4-м листком, щоб залишалося 3-4 зав’язі.

4. Якщо стебло дотягнувся до дроту, на ньому залишається три-чотири листа, а сам стебло прищипывается. Листки обмотуються навколо опори, а стебло прив’язується. Коли з’являються бічні пагони, їх витягають і прищипують на відстані півтора метра від землі. Якщо вірно провести формування куща, то гарантовано довгий плодоношення. Всі маніпуляції проводять акуратно, не змінюючи знаходження дорослих пагонів, не повертаючи листя і зав’язі. Вони можуть зупинити ріст і пожовтіти.

5. Прищипування збільшує кількість врожаю і продовжує «молодість» рослин. Під осінь, коли ночами прохолодно, городники роблять омолодження рослин. Акуратно поділяють стебла, прибираючи без зав’язі, зрізуючи пожовклі і хворі листя. Прищипують внутрішні пагони. Розпушують лунки, присипаючи торфом з 1 ч. л. золи. Грунт поливають теплим відваром. Огірки починають інтенсивніше викидати квітки, але плоди виростають менше.

Однак кожне правило має винятки, і в процес формування вносяться корективи, грунтуючись на досвіді. Тому не радимо щорічно садити нові сорти.