Як гельмінтози впливають на організм людини

Глисти можуть жити в організмі людини протягом багатьох років. І поступово вони будуть руйнувати його. Зовсім нещодавно Всесвітня організація охорони здоров’я навела дані, які показали, що більше 30% смертей у світі стається саме через паразитарних та інфекційних захворювань. І по сьогоднішній день паразитарні захворювання залишаються найбільш розповсюдженими в усьому світі. Але як гельмінтози впливають на організм людини і як вони можуть привести до летального результату?

Варто одразу зазначити той факт, що захворюваність гельмінтозами повністю залежить від санітарної культури країни, а також від рівня її розвитку. До прикладу, в нашій країні кількість людей, які заражені паразитами, перевищує число таких же людей у Північній Америці та Західній Європі. Але при цьому кількість заражених у нас значно менше, ніж в Африці або Південно-Східної Азії.

Гельмінтози по-різному впливають на організм людини. Вони мають надзвичайно широким спектром дії. Як правило, глисти найчастіше пошкоджують слизову оболонку ШКТ, підшлункової залози, печінки, а також жовчовивідних шляхів. Але це не єдиний негативний вплив на організм. У багатьох випадках атака глистів носить опосередкований характер. Це призводить до того, що в імунній системі людини відбувається збій. Також можуть виникнути алергічні та онкологічні захворювання.

На сьогодні вже відомо, що в організмі може паразитувати понад 250 різних видів глистів. І всі вони впливають на людину дуже негативно. Найпоширеніші глистні інвазії: опісторхоз, аскаридоз, трихінельоз, лямбліоз, ентеробіоз. Як правило, зазначені гельмінтози вражають життєво важливі органи.

 

У чому небезпека гельмінтів?

Механічна дія гельмінтів на організм

Паразити в організмі людини здавлюють основні органи. Приміром, якщо постійно вживати їжу, яка буде погано прожарена, то можна легко «заселити» в свій організм личинку бичачого ціп’яка. Вона поступово почне зростати в травному тракті. Її довжина може становити 12 метрів. Але найнебезпечніше в цьому гельминте те, що личинка може легко проникнути в ЦНС і закупорити судини в головному мозку.

Другий приклад — ехінокок. Починає розвиватися в печінці і провокує утворення кіст на ній. Але якщо ж місцем його локалізації стане головний мозок, то він буде імітувати пухлина. Як наслідок, відбудеться атрофія кори головного мозку.

 

Алергічні реакції

Гельмінтози здатні викликати алергічні реакції. При гострій фазі вони настільки сильно впливають на організм людини, що у нього починає з’являтися набряки, гарячка, міалгія, шкірний висип, артралгія. Це відповідь імунної системи організму на наявність антигенів личинок паразитів. Як тільки буде проведено відповідне лікування, симптоми підуть. Протягом лікування пацієнту можуть давати протиалергічні препарати.

 

Токсична дія гельмінтів

Як тільки паразити потрапляють в організм людини, вони відразу ж починають харчуватися всіма корисними речовинами, які він вживає: вітаміни, глюкоза, мікроелементи, білки. Це говорить про те, що гельмінтози, в першу чергу, згубно впливають на травну систему. Як наслідок, людина не буде отримувати необхідні йому з’єднання для нормально роботи організму. Поступово організм почне втрачати сили. Якщо ж дефіцит біологічно активних речовин буде занадто великий і тривалий, то можуть настати незворотні зміни.

Продукти життєдіяльності глистів вкрай токсичні для людини. Особливо негативно впливають на нервову систему. У людини з’являються головні болі, знижується пам’ять і концентрація уваги.

 

Пригнічення імунної системи

Якщо гельмінтози занадто довго впливають на організм людини, то це може призвести до того, що імунна система дасть збій. Звичайно, будь-якому паразита просто необхідно знизити захист організму, так як тоді він зможе легко розмножуватися і виживати. Це говорить про те, що при глистових інвазіях людина набагато частіше хворіє бактеріальними і вірусними захворюваннями.

 

Травми тканин і органів

Деякі види гельмінтів в місці своєї локалізації починають руйнувати навколишні тканини. У всіх У них є присоски, гачки і шипи, які допомагають їм прикріплятися до слизової кишечника. Це може призвести до утворення виразок у кишечнику, а також навіть до кровотечі.

Про те, заражений людина глистами або немає, можна судити навіть по його зовнішньому вигляду. Така людина буде мати сірий або жовтуватий колір шкіри. Це відбувається через токсичних речовин, які виділяють глисти. Під очима кола, набряки.