Як побудувати сарай для кроликів

Продуктивність кролів більшою мірою залежить від умов проживання, тому найкращим варіантом стане будівництво окремої будівлі. Перед початком робіт по споруді кролятника слід визначитися з місцем його встановлення. Це має бути простір, захищене від протягів, вітру.

Вам знадобляться:

  • набір інструментів;
  • фанера або дошки;
  • дерев’яні бруски;
  • дрібнопористі сітка
  • рейки 3 див.

1. Для самця великої породи спорудження повинно мати довжину півтора метра, завширшки 70 см і висоту 50 см. Для особини середнього розміру стандарти такі: 90*60*45.

2. За допомогою брусів роблять каркас майбутнього сараю. Він повинен знаходитися на висоті 80 см від землі для захисту кроликів від гризунів, холоду. Передню частину клітини роблять побільше — 55 см, задні — 35 див.

3. Стіни обшивають щільною фанерою або дошками. Всередині потрібно зробити перегородку для гніздового відділення. Це буде маточник для народила кролиці і діток. Він являє собою ящик з суцільним підлогою і лазом з бічної сторони.

4. Підлогу рекомендують робити з рейок. Відстань між ними повинна бути 15 мм. Це необхідно, щоб утримувати кроликів в чистоті, підтримувати гігієну.

5. Кролики в сараї знаходяться круглий рік, тому робимо дах відкидної, яка закривається на петлі. Це дозволить полегшити обслуговування кроликів, а також провітрювати клітку влітку. Дах можна закрити фанерою або гнучкою черепицею.

6. Робимо дві двері: одну — суцільний, іншу — з сітки. Інший варіант — зробити двері двошаровими. Влітку можна буде відкривати дощату стулку, залишивши тільки сіткову.

7. Всі поїлки, годівниці потрібно зробити висувними або навісними, щоб кролики не зіпсували їх вміст. Краще всього встановити їх із зовнішньої сторони, щоб тварини не могли забруднити вміст.

Всі дерев’яні елементи сараю для кролів повинні бути ідеально гладкими. Щоб не було травм, можна дошки, бруски обробити наждачним папером.