Як пофарбувати волосся басмою

В радянські часи, коли на полицях магазинів ще не було достатку косметичних засобів, багато жінок користувалися натуральними барвниками для волосся. Крім усім відомої хни, великою популярністю користувалася і басма. Сьогодні і той, і інший порошок можна знайти в будь-якому магазині, і якщо жінка хоче, щоб її волосся окрім красивого кольору ще мали доглянутий вигляд, то їй необхідно звернути увагу на басму.

1. Натуральний барвник робиться з висушеного листя тропічної рослини «індігофери». Сам по собі порошок зеленувато-сірий колір, тому якщо користуватися тільки їм одним, то волосся напевно забарвляться в зеленувато-синюватий колір. Щоб цього не сталося, басму потрібно змішувати з хною або з меленим натуральною кавою.

2 За допомогою басми в поєднанні з іншими інгредієнтами волосся можна забарвити в кольори, починаючи з синяво-чорного і закінчуючи темно-русий. Пропорції, які необхідно дотримувати для отримання бажаного кольору:

  • Темно-русявий (1 частина басми, 1 частину хни) — тримати на волоссі не більше 20 хвилин;
  • Каштановий (1 частина басми, 1 частину хни) — тримати на волоссі 1,5 години;
  • Бронзовий (1 частина басми, 2 частини хни) — тримати на волоссі 2 години;
  • Чорний (2 частини басми, 1 частину хни) — тримати на волоссі 2 години.

З допомогою додавання в суміш для фарбування деякої частини меленої кави замість частини хни можна отримати більш насичений і глибокий каштановий і бронзовий колір.

3. Для того щоб пофарбувати волосся натуральними барвниками, волосся попередньо потрібно вимити звичним шампунем, добре витерти рушником і замотати голову іншим сухим махровим рушником. Поки ви будете готувати фарбувальну суміш, волосся під рушником підсохнуть як раз до того стану, коли на них краще всього наносити фарбу.

4. Сухі басму і хну в необхідних пропорціях слід змішати в скляному або фарфоровому мисочці, і додаючи в неї тонкою цівкою гарячу воду (не менше 90 градусів), постійно перемішувати. Воду лити до тих пір, поки суміш не стане, як не особливо густа сметана. Далі потрібно дати суміші постояти хвилин п’ять, щоб всі інгредієнти в ній набубнявіли, а в цей час на всі ділянки шкіри біля волосся нанести будь-який жирний крем. Натуральні барвники дуже сильно забарвлюють шкіру, а крем стане в цьому випадку захистом.

5. Наносити рослинну фарбувальну суміш на вологе волосся потрібно так само, як і звичайну фарбу, починаючи з потиличної частини і розділяючи волосся на пасма. Після повного нанесення фарби на волосся необхідно надіти поліетиленову шапочку для душу, а зверху ще замотати великим і товстим махровим рушником — рослинна фарба більшою мірою, ніж хімічні барвники, вимагає тепла для її впливу на волосся.

6. Після того як волосся пофарбовані, фарбувальну суміш необхідно змити теплою водою без шампуню. Волосся краще мити під проточною водою, одночасно застосовуючи гребінь для вичісування частинок басми, хни і кави.

7. Залежно від структури і натурального кольору волосся, час впливу фарбувальної суміші на волосся може бути змінено. Методом експериментів жінка може добитися саме того кольору, який її цілком влаштує. Якщо з першого разу колір вийшов набагато темніше, ніж передбачалося, то фарбоване волосся необхідно добре промити підкисленою лимонним соком водою. З допомогою кислоти можливо освітлити отриманий колір на один-два тони.

Якщо ви вже пофарбували волосся басмою, а потім вирішили перейти на хімічні барвники, обов’язково скажіть про це своєму майстру-перукарю. Може виявитися, що вони не зможуть «подружитися» і в результаті волосся придбають абсолютно непередбачуваний колір.