Як поміняти люстру

Рано чи пізно в будинку або квартирі в будь-якому випадку виникне необхідність поміняти люстру. І, напевно, нерозумно буде викликати електрика, коли в будинку є чоловік, який зобов’язаний вміти виконати елементарні ремонтні роботи по дому. Заміна люстри відноситься саме до цього виду. Однак хочеться звернути увагу на деякі особливості роботи для того, щоб не вийшло ніяких накладок.

Підготовка

Як і для будь-якої роботи, тут не обійтися без свого набору інструментів:

  • тестера або індикаторної викрутки;
  • плоскогубців;
  • ножа;
  • ізоляційної стрічки;
  • викрутки;
  • драбини.

Перш ніж проводити будь-які електромонтажні роботи, подбайте про те, щоб будинок або квартира були надійно знеструмлені. У таких випадках професійні електрики вішають на рубильник таблиці: «Не вмикати! Працюють люди!». Можна поставити кого-небудь із знайомих або родичів простежити за тим, щоб ніхто випадково не включив рубильник.

Порядок заміни люстри

  1. Після того як відключили електрику, поставте драбину під люстру і зніміть декоративний захист. Подивіться, скільки там проводів. Якщо два дроти, то ніяких питань немає, якщо ж три (використовуються для двохклавішних вимикачів), то необхідно визначити фазу. Для цього можна використовувати індикаторну викрутку, попередньо включивши рубильник.
  2. Монтуємо кріплення до стелі.
  3. Настає самий важливий момент: під’єднання. У тому випадку, коли з стелі визирає два дроти, то об’єднуємо їх скруткою з проводами люстри, надійно ізолюємо. При цьому іноді на люстрі буває три дроти. У цьому випадку фазові дроти з’єднайте в один. Якщо у вас виходить три дроти (а фазу ми вже визначили), то відповідно з’єднайте фазу з фазою, нульові дроти з нульовими. Порада: набагато простіше буде працювати під стелею, якщо ви будете робити монтаж проводів не за допомогою скрутки, а на спеціальні сполучні колодки.
  4. Залишилося закріпити люстру на стелі і перевірити результат роботи.