Як повернути комп’ютер до заводських налаштувань

Як повернути комп’ютер до заводських налаштувань

Повернення до заводських налаштувань може вирішити проблеми, пов’язані з нестабільністю роботи ОС або її блокування шкідливим ПО. Однак слід пам’ятати, що обнулення системи видалить всі особисті дані і встановлені вами програми. Тому, перш ніж починати відкат, скопіюйте всі важливі файли, включаючи налаштування браузера і інших програм, на зовнішній накопичувач, флешки або компакт-диски. Після перевстановлення системи ви зможете повернути необхідні налаштування і папки з даними.

1. При відкаті до заводських налаштувань ПК потрібно розділ «Recovery», відведений на жорсткому диску для обнулення системи. Щоб почати процес відкату, перезавантажте комп’ютер і натисніть F8. Виберіть «Усунення неполадок комп’ютера», після чого виберіть мову інтерфейсу і ввійдіть у свій обліковий запис. Параметри меню відновлення вкажіть «Return Windows to original settings». Після цього почнеться перевстановлення ОС з початковими параметрами.

2. У Windows 8 передбачений більш зручний спосіб повернення до заводських налаштувань. Виберіть «Параметри» — «Змінити параметри комп’ютера». У вкладці «Загальні», перейдіть в розділ «Оновлення та відновлення», потім — у розділі «Відновлення». Тут ви можете вибрати відкат із збереженням файлів або видалення всіх даних при перевстановлення ОС. Вибравши варіант, натисніть «Почати».

3. Розглянемо тепер процедуру відновлення заводських налаштувань для портативних комп’ютерів. Ноутбуки Asus. Після перезавантаження натисніть кнопку F9. Ви опинитеся в меню завантаження, де повинні будете підтвердити відкат. В процесі відновлення ноутбук буде неодноразово перезавантажуватися.

4. Ноутбуки Acer. Увімкніть комп’ютер, натисніть і утримуйте Alt і декілька разів натисніть кнопку F10. Якщо ви вперше відновлюєте заводські налаштування, вам буде потрібно ввести пароль: 000000. У меню вкажіть Factory Defaults — скидання до налаштувань виробника.

5. Ноутбуки HP. Увімкніть живлення та натисніть F11. Запуститься фірмова утиліта — Recovery Manager. Виберіть у ній функцію System Recovery. Погодьтеся на збереження своїх даних або виберіть їх видалення. Подальший процес буде відбуватися автоматично, з перезавантаженнями комп’ютера.

6. Ноутбуки Toshiba. Натисніть 0 (кнопка нуль) і, утримуючи її, увімкніть живлення. Відпустіть кнопку, коли почуєте піщані системи. Запуститься утиліта відкату. Виконуйте її вказівки, щоб скинути налаштування ОС.

7. Ноутбуки Samsung. Увімкніть живлення та натисніть F4. З’явиться меню програми перевстановлення. Зайдіть в розділ Restore, а потім в підрозділ Complete Restore. В останньому вкажіть варіант відновлення — Computer Initial Status. Перезавантажте ноутбук і дотримуйтесь інструкцій утиліти. Після завантаження ОС буде потрібно ще один перезапуск — для підтвердження змін налаштувань.

8. Для інших ноутбуків варіанти виклику утиліти відновлення заводських налаштувань наступні:

  • Dell Inspiron — комбінація Ctrl+F11;
  • Sony Vaio кнопка F10;
  • Rover — кнопка Alt;
  • Fujitsu Siemens — кнопка F8;
  • Packard Bell — кнопка F10;
  • LG — кнопка F11.

Ніколи не видаляйте розділ жорсткого диска Recovery, щоб збільшити вільне місце. Цей розділ відповідає за відновлення системи, і в разі його знищення доведеться встановлювати Windows з нуля. Якщо виробник включив в комплект з вашим комп’ютером диск Recovery, використовуйте його при завантаженні системи для відкоту до заводських налаштувань. Як правило, такі диски дають можливість вибрати варіант установки з створенням кількох розділів.