Як позбутися акценту

Акцент є бичем для будь-якої людини, що бажає вивчити іноземну мову. Дуже важлива для співрозмовника чистота вашого вимови, адже, навіть вміючи граматично правильно будувати речення, можете справити на опонента зовсім не те враження, яке хотілося б.

1 Заучувати з виразом. Ніхто не змушує запам’ятовувати цілі уривки з книг, досить вибрати монолог героя з серіалу або улюбленого фільму і завчити. Головне тут не просто вивчити слова, а інтонацію. Якщо мова йде про англійську мову, то інтонація буде більш насиченою в порівнянні з російською. Необхідно правильно виражати настрій, щоб не здатися своєму співрозмовнику монотонним.

2 Починайте з нуля. Записавшись на просунуті курси вивчення мов, вас навряд чи почнуть навчати вимові, адже на цьому етапі велика увага приділяється часів і різних тонкощів професійної лексики. Курси для початківців — це самий підходящий варіант для людей, охочих отримати правильну вимову. Тут акцентують увагу на вимову окремих звуків і алфавіт.

3 Послухайте зі сторони. Усвідомлення помилок призводить до самовдосконалення. Візьміть диктофон і запишіть невеликий уривок, де буде присутній ваша мова англійською мовою. Після цього проаналізуйте вимова, де особливу увагу слід приділити легкому придыханию при вимові приголосних, а «х» і «р» не повинні звучати різко. Тепер можна спробувати поговорити російською мовою, але з англійським акцентом.

4 Наслідування кумирам. Існує досить ефективна техніка, але разом з тим трохи нудна — повторення за провідною ВПС або диктором аудіо-курсів. Знайдіть об’єкт для наслідування, наприклад, з улюблених англомовних акторів і бажано, щоб тембр голосу був схожий на ваш. Під час перегляду фільмів виберіть потрібну фразу і повторіть її, зробивши запис на диктофон. Тепер порівняйте інтонацію і вимова актора з записом, якщо є відмінності, то повторюйте до тих пір, поки не буде максимальної подібності.

Завдяки таким простим способам, ви досить швидко позбудетеся від акценту, і вас вже важко буде відрізнити від носія мови.