Як садити картоплю мотоблоком

Технічними характеристиками мотоблока передбачено кілька варіантів посадки картоплі: окучником і картоплесаджалка. Другий варіант полегшений, але витратний. Вартість навісного обладнання досить висока, тому якщо ви не використовуєте мотоблок в промислових цілях, тоді досить підгортальника. Розглянемо обидва способи експлуатації мотоблока для посадки картоплі.

1 Якщо ви придбали разом з мотоблоком картоплесаджалку, то доведеться поклопотатися і з підготовкою садивного матеріалу. Насінну картоплю потрібно вибирати середнього калібру і не допускати довгих паростків — в процесі посадки вони можуть обриватися. Безпосередньо перед посадкою обробіть землю — вона повинні бути рихлою і м’якою. Для цього досить на мотоблоці замінити колеса фрезами і пройтися по городу.

2 картоплесаджалка Навісна оснащена борозноробом, бункером для посадкового матеріалу, дисковим окучником і механізмом, распределяющим картоплю по борозні. Таке оснащення дозволяє засадити її в один прохід, що значно заощаджує час і полегшує працю. Першим ділом змініть колеса або фрези на грунтозацепи. Відрегулюйте захоплення плуга — він представлений двома болтами на універсальній зчепленні. Потім встановіть параметри поглиблення плуга, обертаючи рукоятку на універсальній зчепленні.

3 У результаті ваших дій плужок пророет рівномірні паралельні борозни передбаченої глибини. Потім спрацює механізм картоплесаджалки, і посадковий матеріал буде рівномірно випадати з нижнього отвору бункера. Після розподілу картоплі працюють окучники, які засипають борозни шаром зораної землі. Тобто з придбанням картоплесаджалки ваше завдання: встановити механізм, підготувати посадковий матеріал і привести в дію систему.

4 Якщо ви використовуєте підгортальник, тоді поступите таким чином. Одягніть грунтозацепи і визначте ширину колії в межах 55-65 див. Проробіть борозни і посадіть картопля — відстань між коренеплодами залиште 20-30 см. Після замініть грунтозацепи звичайними колесами і пройдіться по оброблюваній площі мотоблоком, засинаючи борозни окучником.

5 Широкий спектр дій навісного обладнання та аксесуарів дозволить вам виконувати городню роботу вчасно, з мінімальними фінансовими витратами. Пристрій підходить як для посадки картоплі, так і для його викопування.

Управлятися з мотоблоком може як чоловік, так і фізично розвинена жінка. З таким пристосуванням посадка картоплі займає всього кілька годин. Бажано купувати мотоблок з дизельним двигуном.