Як визначити, що потрібна заміна гальмівних колодок

Як визначити, що потрібна заміна гальмівних колодок

Така процедура, як заміна гальмівних колодок, є періодичною необхідністю і від цього залежить надійне функціонування гальмівної системи автомобіля. Як правило, виробник встановлює регламент проведення технічного обслуговування, в рамках якого і проводиться заміна передніх або задніх гальмівних колодок залежно від пробігу автомобіля.

Однак трапляється так, що один власник змінює через 20 тис. км пробігу, а інший через 40 тис. Чому це відбувається і як визначити ступінь зносу гальмівних колодок – про це і піде мова в даній публікації.

Чому гальмівні колодки швидко зношуються?

На швидкість стирання гальмівних колодок може впливати кілька факторів.

По-перше: неграмотне використання гальмівної системи автомобіля призводить до швидкого зносу гальмівних колодок. Що потрібно розуміти під виразом «неграмотне використання». Враховуючи той факт, що більшість сучасних автомобілів оснащуються потужними двигунами, багато водіїв використовують агресивний стиль водіння, поєднуючи стрімкий розгін з різким гальмуванням. При такій їзді часте використання гальмівної системи призводить до того, що колодки зношуються набагато швидше. Також більшість недосвідчених водіїв практично не використовують прийом гальмування двигуном. Застосовуючи прийом водіння «уповільнення ходу» за допомогою двигуна автомобіля, ви зможете зменшити швидкість стирання гальмівних колодок в два рази.

По-друге: заміна гальмівних колодок сумнівних виробників, які використовують для виготовлення фрикційних накладок неякісний або неприпустимий матеріал, може не тільки скоротити період їх заміни, а й привести в непридатність гальмівні диски або барабани.

Симптоми зношення гальмівних колодок

У продовженні публікації розглянемо симптоми, які вказують на критичне зношення гальмівних колодок.

Биття педалі гальма під час гальмування

Коли товщина фрикційної накладки наближається до критичної, гальмівні колодки починають стиратися нерівномірно. При цьому на них можуть утворюватися сколи та тріщини, що і призводить до виникнення биття, а також підвищеного шуму під час гальмування. Проте варто пам’ятати, що схожі симптоми можуть з’являтися і внаслідок зносу гальмівного диска. При виникненні подібних ознак в будь-якому випадку потрібна діагностика гальмівної системи.

Нехарактерна робота гальмівної системи

Слабке чи різке гальмування автомобіля під час помірного натискання на педаль гальма може свідчити про те, що гальмівні колодки зношені. При цьому педаль гальма має більший хід і опускається практично в підлогу, або колодка зношена повністю і її залізна основа стикається при гальмуванні з диском або барабаном, що і призводить до різкого блокуванні колеса.

Гальмівні колодки залишають на дисках металевий пил

У деяких випадках відчути критичний знос гальмівних колодок практично неможливо, тому час від часу необхідно звертати увагу на зовнішній вигляд гальмівних дисків. Якщо ви виявили на них наліт металевого пилу, то це свідчить про те, що в процесі гальмування бере участь не тільки фрикційна накладка, але і металева основа колодки. У такому випадку необхідна термінова заміна гальмівних колодок.

Також хочеться звернути увагу, що більшість гальмівних колодок оснащуються механічними або електронними датчиками, які сигналізують власникові автомобіля, що необхідна заміна.

Інші статті з цієї категорії: