Як встановити плінтус: пластиковий, МДФ або дерев’яний

У цій статті ми розповімо вам, як встановити плінтус, і дамо поради, які допоможуть вам досягти професійного результату вашої роботи. Плінтус виконує відразу кілька функцій: по-перше, він закриває стик між покриттям підлоги і стіною, по-друге, захищає основу стін від механічного впливу, по-третє, несе декоративне навантаження, за умови, звичайно, що робота з його встановлення виконана якісно.

Плінтус поставляється у великій різноманітності кольорів, моделей і матеріалів, так що для вас не складе особливих труднощів підібрати найбільш відповідний до ваших смаків і потреб варіант. Матеріал плінтуса багато в чому буде визначати послідовність ваших дій з його монтажу. Найпоширенішими матеріалами для виготовлення плінтуса є дерево, МДФ і пластик — саме про них і піде мова в нашій статті.

Як встановити пластиковий плінтус

Пластиковий плінтус виконує подвійну функцію: він покращує зовнішній вигляд стін, приховуючи їх кривизну та інші недоліки, і захищає основу стін від усіх видів впливів. У більшості випадків пластиковий плінтус кріпиться безпосередньо до стін, а не до підлоги, так як він дуже гнучкий і призначений для того, щоб приховати кривизну стіни.

Якщо ви хочете встановити пластиковий плінтус, у вас є два варіанти: або, використовуючи хороший клей, приклеїти плінтус до стін кімнати, або прикріпити його за допомогою шурупів. Ми рекомендуємо вам вибрати перший варіант для гіпсокартонових стін і другий варіант для цегляних стін.

Якщо ви хочете встановити пластиковий плінтус на гіпсокартон, ви повинні визначити місця, де вам належить вкручувати саморізи. Слідкуйте, щоб між плінтусом і стіною, як і між плінтусом і підлогою, не залишалося щілини. Якщо необхідно встановити плінтус на цегляну стіну, ви повинні просвердлити отвори через кожні 40 см, вставити дюбелі і закріпити плінтус саморізами. Ми рекомендуємо вам використовувати якісну ударну дриль, щоб зробити належні отвори в цегляних стінах.

Для виконання точних розрізів вам знадобляться стусло і ножівка. Крім того, в цьому проекті ми покажемо вам, як кріпити пластикові плінтуса до бетонних стін, отже, необхідно буде купити саморізи, дюбелі та інші необхідні  речі (передбачається, що дриль у вас вже є). Цей шлях обрали ми при здійсненні свого проекту, але це зовсім не означає, що ви обов’язково повинні діяти таким же чином.

Для початку ви повинні виміряти периметр вашої кімнати, щоб визначити необхідну довжину плінтуса. Не забудьте додати 5-10% на відходи при різанні. Пластиковий плінтус поставляється у великій різноманітності форм і кольорів, так що краще звернути увагу на цей аспект перед тим, як зробити остаточне замовлення.

Порада: Якщо ви хочете приховати дроти або кабелі, купіть плінтус зі спеціальним кабель-каналом. Плінтус цієї моделі складається з двох частин — корпусу, в якому ви можете приховати проводку, і маскує кришки.

Почніть роботи з монтажу плінтуса з самого віддаленого кутка кімнати, встановлюючи цільні шматки в найвидніших місцях приміщення. У більшості випадків ці, здавалося б, незначні деталі роблять проект більш успішним, так зверніть на них увагу під час роботи.

Якщо ви не хочете використовувати клей для фіксації плінтуса, ви повинні закріпити планку саморізами через кожні 25-40 см, попередньо просвердливши отвори в стіні і вставивши дюбелі. Для цього вам знадобиться дриль і невеликі свердла. Ви повинні помістити плінтус на потрібне місце, переконавшись, що немає зазорів між ним і підлогою, і просвердлити отвори через задню стінку плінтуса через кожні 25 см. Не треба на цьому етапі свердлити глибокі отвори в стіні — ви повинні просто за допомогою дриля відзначити місця, де потрібно буде встановити дюбелі.

Тепер, відклавши плінтус в сторону, збільште отвори за допомогою свердла більшого діаметру, розмір якого відповідає розміру пластикових дюбелів. Пам’ятайте, що якщо вам належить свердлити бетонну або цегляну стіну, ви повинні використовувати свердла, призначені саме для цих цілей. Крім того, щоб отримати отвори в подібних матеріалах, краще використовувати ударну дриль, яка має функцію управління крутним моментом. Якщо ваші стіни виконані з гіпсокартону, можна вкручувати саморізи безпосередньо, без попереднього просвердлювання отворів, в місцях розташування стійок каркаса.

Закінчивши свердлити, ви повинні за допомогою пилососа видалити весь пил і цегляну / бетонну крихту, що утворилися в процесі роботи дриля. Цей момент має велике значення для вашого проекту, в іншому випадку ви не зможете як слід вирівняти, а значить, і правильно встановити плінтус. Краще просвердлити всі необхідні отвори уздовж стіни, а вже потім братися за прибирання — це дозволить вам прискорити процес. Якщо ви перейшли до цього кроку, це означає, що справи йдуть у вас просто чудово, і ви на шляху до завершення роботи.

Тепер вам належить вставити пластикові дюбелі в отвори, щоб потім закріпити плінтус за допомогою саморізів. Для цього вам знадобиться дерев’яний або гумовий молоток. Переконайтеся, що дюбелі повністю втоплені в стіні, їх кромка повинна знаходиться врівень з поверхнею стіни.

Нарешті, можна переходити до кріплення самого плінтуса за допомогою саморізів. Для прискорення процесу можете скористатися шуруповертом. Не затягуйте саморізи занадто сильно, але в той же час вони не повинні залишатися закрученими не до кінця. У першому випадку ви ризикуєте пошкодити плінтус, у другому — залишиться зазор між стіною і плінтусом.

Після закріплення плінтуса вам залишається тільки закрити його декоративну кришку. Якщо необхідно розмістити всередині плінтуса будь-які проводи, можете відкласти цю операцію до тих пір, поки не закінчите весь проект.

Порада: вставляючи кришку плінтуса, не застосовуйте занадто великих зусиль, так як ви можете легко його пошкодити. Хоча подібні плінтуси і спроектовані для захисту стін, вони можуть протистояти далеко не всякому впливу.

Якщо плінтус коротше стіни, ви повинні з’єднати дві планки за допомогою спеціального пластикового з’єднувального елемента. Слід взяти до уваги цей аспект ще на стадії планування робіт, і постаратися розташувати плінтус так, щоб з’єднувальні елементи опинилися в найменш помітних місцях.

Установка плінтуса в кутах приміщення є трохи складнішим завданням, так що ви повинні зосередитися, щоб зробити роботу на високому професійному рівні.

Перше, що вам належить зробити — відзначити лінію розпилу за допомогою олівця. Це більш ніж зрозуміла операція, тому немає ніякої необхідності зупинятися на цьому моменті докладно.

Потім необхідно відпиляти фрагмент плінтуса необхідної довжини, використовуючи для цього стусло і ножівку. При бажанні ви можете використовувати для цієї мети верстат для різання під кутом, але попередньо повинні переконатися, що в ньому є відповідний диск для різання пластмасових виробів, в іншому випадку ви не отримаєте якісний розпил.

Далі ви повинні зробити виміри на іншій стороні кута. Просто відзначте добре помітну лінію надпила.

Кріплення плінтуса до стіни здійснюється так само, як ви робили це на прямих ділянках стіни. Це означає, що ви повинні просвердлити отвори через кожні 25 см, вставити пластикові дюбелі і потім закріпити плінтус за допомогою саморізів. Встановивши отпіленние фрагменти плінтуса на місце, з’єднайте їх за допомогою спеціального пластикового куточка.

Після того як ви встановили всі фрагменти пластикового плінтуса, ви повинні вставити на місце кришку. В принципі, з цією операцією можна впоратися без будь-яких особливих проблем. Слід тільки стежити, щоб у місцях зчленування двох фрагментів плінтуса між кришкою плінтуса і пластиковою фурнітурою не залишалося щілини.

Пам’ятайте, що установка пластикових плінтусів — робота не складна і не вимагає великих витрат, але вона може кардинально змінити вигляд вашого будинку, якщо ви використовуєте правильні матеріали та інструменти і прямуєте нашим інструкціям.

Як встановити плінтус з дерева або МДФ

Установку плінтуса рекомендуємо почати з самої довгої стіни приміщення. Якщо плінтус довший, ніж стіна, вам доведеться відпиляти фрагмент потрібного розміру. Якщо ж він коротший стіни, ви повинні будете з’єднати два або більше плінтусів. При цьому слід знати, що їх стик повинен бути косим. Цей тип зчленування вимагає зрізання кінців плінтусів під кутом в 45º з подальшим їх з’єднанням декоративними цвяхами або клеєм. Пропив під кутом 45º може бути зроблений за допомогою стусла.

Щоб надати вже встановленого плінтусу акуратний вигляд, необхідно заповнити всі щілини у внутрішніх і зовнішніх кутах, зазори між плінтусом і стіною і отвори від цвяхів і саморізів шпаклівкою по дереву, а потім відшліфувати поверхні, на які наносили шпаклівку, і при необхідності повторити процедуру. Якщо ви хочете захистити підлогове покриття (в деяких випадках вам, можливо, доведеться заповнювати зазор між плінтусом і підлогою), ви повинні використовувати малярний скотч, який віддаляється по завершенню роботи.

Поради:

  • Виміряйте периметр кімнати і додайте до отриманої цифри 10% на відходи при різанні.
  • Використовуйте стусло для створення внутрішніх і зовнішніх кутових з’єднань.
  • Якщо вам необхідно зробити відпив під нестандартним кутом, використовуйте відходи матеріалу. На них ви зможете потренуватися, зробити кілька пробних відпиляти, поки не знайдете правильний спосіб.

Як відпиляти плінтус необхідного розміру під певним кутом

Використовуйте стусло, щоб отримати точний зріз. Без нього неможливо якісно виконати роботу по встановленню плінтуса в районі внутрішніх або зовнішніх кутів приміщення. Помістіть плінтус в стусло і, міцно утримуючи його, розпиляєте під кутом 45 ° за допомогою ножівки. Після того як ви закінчили пиляти плінтус, використовуйте наждачний папір середньої зернистості, щоб відшліфувати місце розпилу.

Якщо ви хочете встановити плінтуси у внутрішній кут приміщення, ви повинні зробити з’єднання під кутом 45° або перекритий шов. Для з’єднання під кутом ви повинні знати точну величину кута між стінами. Щоб сформувати стандартний кут 90° кожен з двох з’єднуються плінтусів, як правило, пиляють під кутом 45°.

Як зістикувати плінтус, якщо його довжина недостатня

Відміряйте плінтус необхідної довжини, причому зробити вимірювання краще не один, а два або три рази, адже будь-яка помилка може призвести до даремно витраченими матеріалу. Якщо вам необхідно встановити два або більше плінтусів уздовж однієї стіни, вам доведеться оформити їх стик, як це показано на малюнку. Використовуйте стусло, щоб відпиляти кінці плінтуса під кутом 45º.

Способи кріплення самого плінтуса

Для закріплення плінтуса можете використовувати кілька варіантів: декоративні цвяхи, клей або металеві затиски. Металеві затиски-кріплення йдуть в комплекті з МДФ плінтусами.

Для кріплення дерев’яних плінтусів, за допомогою молотка вбийте гвоздики, намагаючись не пошкодити плінтус в ході процесу. Радимо вам використовувати детектор неоднорідності, щоб переконається, що ви вбиваєте цвяхи не в порожнечу.

Порада: Скористайтеся добойником, щоб втопити капелюшок цвяха в дереві. Після того як ви закінчите роботу, замажте шпаклівкою всі отвори від цвяхів і можливі щілини між стіною і плінтусом.

Як ми вже згадували, існують плінтуси, які кріпляться не на цвяхи, а фіксуються в спеціальних затискачах (скобах). Таке кріплення зазвичай краще, коли ви маєте справу з бетонними стінами. Щоб встановити плінтус правильно, затискачі необхідно зафіксувати на одному рівні, а для цього слід скористатися водним або лазерним рівнем. Навіть маленька помилка може призвести до поганого результату, так що не пошкодуйте часу, щоб зробити всі кроки з особливою ретельністю.

Необхідно відзначити олівцем місця, де ви будете свердлити отвори, залишаючи між мітками близько 30 см. Просвердлите отвори за допомогою ударного дриля або перфоратора. Використовуйте пилосос для очищення поверхні від пилу і бетонної / цегляної крихти. Вставте в отвори дюбелі. Наступний крок — кріплення затискачів за допомогою саморізів, вкручуються в дюбелі. Останню операцію ми виконали за допомогою шуруповерта з контролем крутного моменту, але можна скористатися і звичайною викруткою, хоча це зажадає більше часу і зусиль.

Оформлення зовнішнього кута

Зробити з’єднання двох плінтусів навколо зовнішнього кута досить легко, якщо ви використовуєте правильні інструменти і методи. Кінці двох фрагментів плінтуса відпиляйте під кутом 45º. Якщо між з’єднаними шматками плінтуса залишився невеликий зазор в результаті незначного відхилення кута кімнати від прямого, ви можете заповнити його шпаклівкою. Надлишки матеріалу видаліть за допомогою вологої ганчірки.