Явище кліторомегалії або збільшення клітора

Кожен орган в організмі людини має певні характеристики, за допомогою яких можна встановити, чи відповідає він нормам. Однією з таких характеристик є величина, розмір. Якщо розмір якого-небудь органу значно перевершує стандарт, то можна говорити або про нешкідливою особливості організму, або про патології, симптом якого-небудь захворювання.

Явище кліторомегалії — це таке збільшення клітора, при якому розмір цього органу суттєво перевищує норму. Представляє дана особливість небезпеку для здоров’я жінки?

Клітор є жіночим статевим органом. Він включає голівку і парні печеристі тіла. Не секрет, що клітор — одна з основних ерогенних зон жіночого тіла. Довжина головки клітора в нормі дорівнює приблизно 3-4 мм, ширина — близько 4 мм. Явище кліторомегалії або збільшення клітора спостерігається в тих випадках, коли цей орган в 2-3 рази перевершує встановлені розміри. При цьому тут не йде мова про моменти статевого збудження, під час яких незначне збільшення клітора є нормальним.

Кліторомегалія зустрічається досить рідко. При цьому її крайнім проявом є таке збільшення клітора, при якому цей жіночий статевий орган за своїми розмірами нагадує статевий член чоловіка.

Причини кліторомегалії

Ця особливість організму може бути вродженою або набутою. До причин вродженої кліторомегалії відносяться:

• спадковий фактор (синдром Фрейзера);

• надмірна активність наднирників, що приводить до виділення зайвої кількості гормону андрогену.

Коли явище кліторомегалії розвивається у дорослої жінки, фахівці говорять про наступні причини:

• наявності кісти клітора;

• порушення гормонального фону, які можуть відбуватися внаслідок гипертекоза, синдрому полікістозу яєчників, арренобластомы;

• вживання анаболічних стероїдів.

У рідкісних випадках явище кліторомегалії не супроводжується порушеннями гормонального фону.

Небезпека вживання стероїдів

Аномальне вживання клітора в більшості випадків є результатом порушень в роботі організму. При цьому в деяких ситуаціях жінки самостійно провокують розвиток цієї аномалії. Мова йде про прийом анаболічних стероїдів. Це група речовин, яка схожа з гормоном тестостероном.

Іноді жінкам доводиться вживати стероїди, щоб лікувати деякі захворювання. Наприклад, дані речовини застосовуються для нормалізації інтимного життя, активізації статевого потягу. У тих випадках, якщо в результаті використання стероїдних препаратів жінка виявила збільшення клітора, їй необхідно звернутися до лікаря. Можливо, фахівець порекомендує змінити дозу прийнятих речовин або зовсім відмовитися від їх прийому.

Інший шлях розвитку кліторомегалії внаслідок вживання стероїдів — захоплення бодібілдінгом.

Бодібілдінг і маскулінізація

Бодібілдингом називається вид фізичної активності, у якому особлива увага приділяється красі людського тіла і об’єму м’язової маси. Щоб м’язи були ефектно «промальовані», спортсмени нерідко вдаються до вживання анаболічних стероїдів. Вплив цих речовин на людський організм має дві сторони. З одного стероїди допомагають нарощувати м’язову масу, зменшувати жирові відкладення, зміцнювати кісткову тканину. Це важливо для людей, що займаються бодібілдінгом. Але, з іншого боку, існує таке явище, як андрогенна активність, при якій відбувається маскулінізація, або «омужествление» представниць прекрасної статі, які застосовують анаболічні стероїди.

Маскулінізації називається поява у жінок вторинних чоловічих статевих ознак. Одним з проявів маскулінізації може бути і кліторомегалія.

Чим небезпечна кліторомегалія?

Як ми вже відзначили, розвиток кліторомегалії у багатьох випадках обумовлено гормональними проблемами в жіночому організмі. Тому збільшення клітора повинно бути приводом для звернення до фахівця. Можливо, будуть потрібні консультації гінеколога, ендокринолога, онколога. Ці лікарі досліджують стан організму і визначать, чи є необхідність в лікуванні.

Маскулінізація — це незворотний процес. Але якщо збільшення клітора є наслідком значної зміни гормонального фону, необхідно нормалізувати його. В іншому випадку можливі порушення в роботі інших органів і систем організму. Сильні зрушення гормонального фону загрожують безпліддям, а також захворювання нирок і серця.